در نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت مطرح شد

بیمه سلامت بزرگترین سازمان بیمه کشور است/ وظایف و اختیارات وزارت بهداشت سنگین‌تر شده است

۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۴:۳۶ - کد خبر: 203147
بیمه سلامت بزرگترین سازمان بیمه کشور است/ وظایف و اختیارات وزارت بهداشت سنگین‌تر شده است

سلامت نیوز:سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بیمه سلامت با احتساب بیمه‌شدگان جدید و با اختلاف معنی‌داری بزرگترین سازمان بیمه کشور است و ابزار مناسبی برای اجرای سیاست نظام پزشک خانواده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری گفت: در قانون برنامه یکی از دستاوردهای مهم تعیین بسته سلامت است که به عهده وزارت بهداشت گذاشته شده است. این موضوع در قوانین قبلی وجود نداشت و براساس سیاست‌های کلی بند ح ماده 86 واگذاری صورت گرفت.

وی افزود: بسته خدمات شامل «سطح و شمول خدمات صندوق بیمه پایه سلامت» که با نظر وزارت بهداشت ابلاغ می‌شود.

حریرچی گفت: در گذشته بسته بیمه پایه با نظر شورای عالی بیمه تعیین می‌شد که هم‌اکنون به عهده وزارت بهداشت گذاشته شده است.

حریرچی ادامه داد: اکنون یک مجموعه ارزشمند از اختیارات و مسئولیت‌های جدید به وزارت بهداشت اضافه شده که بیمه سلامت نیز جزو آن است. مسئولیت‌ها بیشتر شده و امیدواریم بتوانیم تکالیف را جاری نماییم.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در قانون اشاره شده کلیه افراد حقیقی و حقوقی اعم از دولتی و غیردولتی از جمله ارائه کنندگان خدمات سلامت، سازمان‌ها و شرکت‌های بیمه پایه و تکمیلی موظفند از خط مشی و سیاست‌های وزارت بهداشت با تأکید بر خرید راهبردی خدمات و واگذاری امور تصدی‌گری تبعیت کنند.

وی تصریح کرد: بیمه سلامت هم‌اکنون با احتساب بیمه‌شدگان جدید و با اختلاف معنی‌داری بزرگترین سازمان بیمه کشور است که هم در مناطق حاشیه‌نشین، افراد خاص و کارکنان دولتی را پوشش می‌دهد و یک صندوق متنوعی است. بیمه سلامت ابزار مناسبی برای اجرای سیاست‌های نظام پزشکی خانواده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.85029s, 19q