رييس شوراي عالي نظام پرستاري:

جامعه پرستاري بي‌صبرانه منتظر اجراي قانون ارتقاي بهره وري و تعرفه‌گذاري خدمات پرستاري است

۱۳۸۹/۰۶/۲۷ - ۱۳:۲۷ - کد خبر: 20359
جامعه پرستاري بي‌صبرانه منتظر اجراي قانون ارتقاي بهره وري و تعرفه‌گذاري خدمات پرستاري است
سلامت نیوز: رئيس شوراي عالي نظام پرستاري با تشريح مصوبات پنجاه و پنجمين جلسه اين شورا از حمايت قاطع جامعه پرستاري از مواضع رئيس کل سازمان نظام پرستاري خبر داد و گفت: جامعه پرستاري بي‌صبرانه منتظر اجراي قانون ارتقاي بهره وري کارکنان باليني است.


به گزارش ايسنا، شمس‌الدين شمس با تشريح مصوبات جلسه شوراي عالي نظام پرستاري که در سالن جلسات سازمان نظام پرستاري تشکيل شد، افزود: مهمترين بحث اين جلسه مشکلات و مانع تراشي‌هايي است که در مسير اجراي قانون ارتقاي بهره وري کارکنان نظام سلامت و کاهش ساعت کاري پرستاران به وجود آمده و بررسي اقداماتي است که براي تسريع در روند اجراي اين قانون لازم است، انجام شود.

وي ادامه داد: موضوع ديگري که در جلسه شوراي عالي نظام پرستاري مطرح شد، حمايت قاطع اعضاي شوراي عالي از مواضع رئيس کل سازمان درباره اجراي قانون ارتقاي بهره وري بود، زيرا برخي شايعاتي مطرح کرده‌اند که گويي، رئيس کل سازمان مواضع شخصي خود را اعلام مي‌کند در حالي که رئيس کل سازمان نظام پرستاري، سخنگوي شوراي عالي نيز هست و همه مواضع وي مورد تأييد جامعه پرستاري کشور است.

رييس شوراي عالي نظام پرستاري اضافه کرد: بحث بعدي لزوم اجراي هر چه سريعتر قانون تعرفه گذاري خدمات پرستاري است که 5/3 سال پيش در مجلس تصويب و به دولت ابلاغ شده است اما هنوز اجرايي نشده، البته اخيراً شاهد دستور وزير بهداشت به معاون درمان براي اجراي آزمايشي اين قانون هستيم که اميدواريم هر چه سريعتر اجرايي شود.

شمس گفت: اجراي آزمايشي اين قانون قبل از اجراي سراسري آن مورد تأييد شوراي عالي نظام پرستاري نيز هست تا بعد از رفع اشکالات اجرايي به سراسر کشور گسترش يابد. اما در هر صورت اکنون توپ در زمين معاون درمان وزارت بهداشت است و با توجه به دستور قاطع وزير بهداشت انتظار داريم، معاون درمان وزارت بهداشت نيز اجراي اين قانون را جدي بگيرد.

وي افزود: اعضاي شوراي عالي نظام پرستاري همچنين مسئله ضرب و شتم پرستار ياسوجي را مورد بحث قرار دادند و با ابراز تأسف از اين حادثه دردناک با توجه به اينکه درگيري‌هاي فيزيکي و آسيب بدني به پرستاران و همچنين توهين و اهانت به آنان در مراکز درماني به طور مداوم از سوي بيماران و همراهان آنها تکرار مي‌شود بر لزوم حمايت از حقوق پرستاران و تدوين منشور حقوق پرستاران و اجرايي شدن آن در تمام مراکز درماني تأکيد کردند.

رئيس شوراي عالي نظام پرستاري همچنين با ابراز خرسندي از راه‌اندازي پايگاه اطلاع رساني سازمان نظام پرستاري گفت: متأسفانه تاکنون سازمان نظام پرستاري در زمينه اطلاع رساني به موقع به پرستاران ضعيف بوده است و خلاء اطلاع رساني همواره مشهود بود که اميدواريم با راه اندازي اين پايگاه خبري که کاملاً ضروري بود اين ضعف قديمي برطرف شود.

پنجاه و چهارمين و پنجاه و پنجمين جلسه شوراي عالي نظام پرستاري صبح و عصر پنجشنبه 25 شهريور در محل سازمان نظام پرستاري برگزار شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.29634s, 18q