داروي ايراني ام اس به سوريه و ارمنستان صادر مي‌شود

۱۳۸۹/۰۶/۲۸ - ۱۶:۴۲ - کد خبر: 20366
داروي ايراني ام اس به سوريه و ارمنستان صادر مي‌شود
سلامت نیوز: مدير كل داروي وزارت بهداشت گفت: داروي ايراني ام اس كه 4 سال پيش به توليد رسيد، امروز در محافل علمي جهاني مورد تأييد قرار گرفته و وارد عرصه صادرات شده است و به سوريه و ارمنستان صادر مي‌شود.

محمدرضا شانه ساز در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: علاوه بر سوريه و ارمنستان كشورهاي ديگري هم متقاضي دريافت اين دارو و داروهاي ديگر ايراني هستند و توليد محصولات دارويي با كيفيت با تكنولوژي بالا و با مزيت ارزان بودن قيمت، ايران را در آينده نزديك به يكي از كشورهاي مهم صادر كننده دارو در منطقه تبديل مي‌كند.

وي گفت: مزيت‌هاي داروهاي ايراني باعث شده بتوانيم به راحتي به سؤالات سيستم هاي نظارتي كشورهاي منطقه پاسخگو باشيم و در آينده نزديك حرفهاي زيادي در عرصه صادرات دارو در منطقه خواهيم داشت.

شانه ساز افزود: گر چه در برنامه توسعه چهارم نتوانستيم به هدف صادرات دارويي معادل 30 درصد ارز مورد نياز براي واردات دارو برسيم اما اكنون هم به لحاظ ماهيت دارو و كيفيت آن و هم به لحاظ ماهيت تجاري دارو وارد عرصه‌هاي جديد شده‌ايم كه البته كمپاني‌هاي بزرگ دارويي دنيا كه به طور سنتي صادر كننده دارو به تمام كشورها هستند به راحتي اجازه ورود ايران را به بازار دارويي دنيا نمي‌دهند.

مدير كل نظارت بر دارو وزارت بهداشت افزود: فعلاً بازار دارويي ايران كشورهاي استقلال يافته شوروري سابق، كشورهاي حاشيه خليج فارس، خاورميانه و منظقه امرو در شرق مديترانه است اما در آينده حتي مي‌توانيم به اروپا هم دارو صادر كنيم و چشم انداز ما اين است كه تا پايان برنامه توسعه پنجم به راحتي مي‌توانيم هدف صادرات دارو معادل 30 درصد ارز مورد نياز براي واردات مواد دارويي را محقق كنيم و حتي از آن عبور كنيم.

داروي ايران ام اس يك داروي بيوتكنولوژيك از خانواده اينترفرون و مشابه آوونكس است كه 4 سال پيش با نام تجاري سينوكس در ايران به توليد رسيد و وارد بازار شد

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سارا
سلام حدود 2 هفته میشه که متوجه شدم ام اس دارم و پزشک معالجم پیشنهاد کرده که از دارو های ایرانی استفاده کنم. حقیقتش یه خورده میترسم که عوارض دارو های ایرانی بیشتر از نوع خارجی باشه با توجه به این که اطلاعات زیادی از این نوع بیماری ندارم ازتون می خوام راهنماییم کنید
0.13832s, 19q