سرفه‌هاي زياد به همراه تب يكي از علايم التهاب ريه است

۱۳۸۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۶ - کد خبر: 20370
سرفه‌هاي زياد به همراه تب يكي از علايم التهاب ريه است
سلامت نیوز: عضو انجمن گوش گلو و بيني ايران گفت: سرفه‌هاي زياد به همراه تب در صورتي كه مدت طولاني فرد را گرفتار كند بايد جدي گرفته شود زيرا احتمال التهاب ريه وجود دارد.

عليرضا ملكوتي در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: بيماري راه هوايي تحريك‌پذير كه چند سالي است از ايجاد آن مي‌گذرد بر اثر تماس با آلرژن‌هاي راه هوايي كه اين راه را دچار تحريكات موضعي مي‌كند به وجود مي‌آيد به طوري كه با هر نفس كشيدن عبور هوا يا ماده آلاينده از راه هوايي موجب تحريك گيرنده‌ها مي‌شود كه فرد در اين حالت سرفه مي‌كند.

وي افزود: در ابتدا سرفه‌ها خشك است كه با مراجعه به فرد پزشك داروهاي خلط‌آور تجويز مي‌شود و ترشحات داخل حلق ايجاد مي‌شود.

اين متخصص گوش، گلو و بيني تصريح كرد: چرك و ترشح در واقع واكنش سيستم راه هوايي به عامل محرك است كه ماده‌اي به نام موكوس ترشح مي‌كند و اين ماده آلاينده‌ها را به سمت بيرون دفع مي‌كند. در واقع اين ترشح يك نوع مكانيزم دفاعي است كه در صورتي كه همراه با تب و مدت طولاني نباشد نبايد نگران آن بود.

وي اضافه كرد: درمان آن درمان ضد آلرژي است و فرد مبتلا بايد در زندگي خود بگردد كه چه نوع ماده جديدي باعث اين عارضه شده است. گاهي اوقات بوي رنگ، گاهي اوقات بوي گل‌ها و برخي اوقات آلاينده‌هاي هوا موجب آن مي‌شوند.

ملكوتي يادآور شد: مكانيزم‌هاي دفاعي بدن مانند آبشار هستند و هر كدام ديگري را بيدار مي‌كنند. اين مكانيزم‌ها زمانبر هستند و بايد اجازه دهيم پروسه 2 تا 3 هفته‌اي آن طي شود. البته بايد مواظب تشديد علايم باشيد.

وي افزود: اگر سرفه با تب و تنگي نفس همراه بود بايد به سرعت به پزشك مراجعه كرد چرا كه ممكن است بيمار دچار التهاب ريه شود در غير اين صورت با درمانهاي نگهدارنده مانند آنتي هيستامين و داروهاي استنشاقي و مصرف مايعات زياد كه به رقيق شدن و دفع ترشحات كمك مي‌كند فرد بهبود مي‌يابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.60976s, 18q