از بيماران سرطاني در روزهاي پاياني عمر در خانه نگهداري كنيد

۱۳۸۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۰۹ - کد خبر: 20374
از بيماران سرطاني در روزهاي پاياني عمر در خانه نگهداري كنيد
سلامت نیوز: محققان مي‌گويند: اگر بيماران سرطاني در روزهاي پاياني عمر در خانه خودشان نگهداري مي‌شوند در آرامش بيشتري دنيا را ترك خواهند كرد و براي اطرافيان آنها نيز از نظر احساسي اين وضعيت بهتر خواهد بود.

به گزارش ايسنا، اين پژوهشگران مي‌گويند: مراقبت خانگي در اين شرايط و لحظه‌هاي پاياني از دردهاي جسمي و روحي بيمار و اطرافيانش مي‌كاهد.

دكتر الكسي رايت محقق انستيتو سرطان رانا- فاربر در شهر بوستون آمريكا در اين پژوهش خاطرنشان كرد: بيماران سرطاني كه در اتاق‌ مراقبت‌هاي ويژه يا بيمارستان مي‌ميرند، در آخرين روزهاي عمر خود فشار و آشفتگي جسمي و احساسي بيشتري را تجربه مي‌كنند و در پايان عمر كيفيت زندگي‌شان تا حد نامطلوبي كاهش پيدا مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري رويترز، رايت و دستيارانش در اين پژوهش روي 342 بيمار سرطاني در مراحل پيشرفته بيماري و بستگان و خويشاوندان آنها تا زمان فوت بيمار مطالعه و بررسي كردند.

آنها مي‌گويند: نگهداري از اين بيماران در خانه از آلام و دردهاي آنها مي‌كاهد و حداقل در يكي از پژوهش‌ها ديده شد كه اين شيوه حتي مدت اندكي به عمر بيمار مي‌افزايد.

اين تحقيق در مجله اونكولوژي باليني منتشر شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
toba ahmadi
سلام مادرم سرطان رگتوم داره برنامه غذايي براي ايشان ميخواستم . و ويتامينهايي كه مكمل غذايي كه ميتوان استفاده كرد وضرر نداشته باشند را لطفا معرفي كنيد. متشكرم
0.18266s, 20q