براي خشك كردن دستها پس از شستشو، آنها را به هم نماليد

۱۳۸۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۰۱ - کد خبر: 20376
براي خشك كردن دستها پس از شستشو، آنها را به هم نماليد
سلامت نیوز: محققان توصيه مي‌كنند: براي تمييز كردن دستهاي خود آنها را به هم نماليد بلكه بايد با دستمال كاغذي دستها را تميز و خشك كنيد.

به گزارش ايسنا، محققان خطاب به پزشكان و پرستاران تاكيد مي‌كنند: مالش دست‌ها به يكديگر در مقابل يك خشك كن حرارتي پس از شستن و آبكشي آنها سبب مي‌شود باكتري‌هاي بيشتري روي دست تجمع كنند و حتي گاهي عادي‌ترين باكتري‌هاي پوست مي‌توانند براي افراد بيمار خطرناك باشند.

دكتر آنا اسنلينگ، محقق دانشگاه برادفورد در انگليس مي‌گويد: هنگام مالش دست‌ها به هم، تعداد زيادي از باكتري‌ها را در ميان منافذ پوستي به سطح دست خود مي‌آوريد. به همين خاطر بهترين راه براي جلوگيري از اين امر خشك كردن دستها با دستمالهاي كاغذي است.

به گزارش مجله علمي نيوساينسيست محققان در اين پژوهش دريافته‌اند: اگر دستها را بدون حركت مقابل خشك كن نگه داريد، 37 درصد از باكتري‌هاي پوست كاهش مي يابد. اما اگر در مقابل خشك كن دستها را به هم بماليد مقدار ميكروبهاي موجود در دستها 18 درصد بيشتر مي‌شود. در اين ميان دستمال كاغذي يا حوله‌هاي كاغذي موثرترين وسيله بوده و بهترين كاربرد را دارند چون به نظر مي‌رسد كه در واقع حوله‌هاي كاغذي باكتري‌ها را دور مي‌ريزند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.1641s, 18q