رئيس سازمان نظام پزشكي كشور

تورم در بخش درمان 43درصد است

۱۳۸۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۰۸ - کد خبر: 20379
تورم در بخش درمان 43درصد است
رئيس سازمان نظام پزشكي گفت: بانك مركزي ميزان تورم را بين 18 تا 20 درصد اعلام كرده اما اين تورم در بخش درمان 43 درصد است.

به گزارش  فارس، سيد شهاب‌الدين صدر در حاشيه سيزدهمين كنگره سراسري اپتومتري ايران در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس گفت: سازمان نظام پزشكي كشور با تعيين تعرفه بخش خصوصي توسط وزارت بهداشت مخالف است چرا كه تعيين تعرفه بخش غير دولتي توسط دولت وضعيت حوزه سلامت را دچار اختلال مي‌كند.

وي افزود: دولت هنوز در تعيين تعرفه‌هاي بخش دولتي دچار مشكل است و تعرفه‌هاي غير دولتي نيز هنوز غير واقعي است و با ميزان قيمت واقعي فاصله دارد.

صدر تصريح كرد: اينكه دولت فكر مي‌كند، تعرفه را اگر غيرواقعي اعلام كند، تورم را كنترل كرده است صحيح نيست چرا كه تورم يك موضوع تئوري و ابلاغي نيست بلكه تورم آن چيزي است كه مردم آن را لمس مي‌كنند.

رئيس سازمان نظام پزشكي كشور خاطرنشان كرد: بانك مركزي تورم را بين 18 تا 20 درصد است اما اين تورم در حوزه درمان 43 درصد است.

وي ادامه داد: تعرفه بخش دولتي غير واقعي است و دولت اين كار را به دليل ملاحظاتي انجام مي‌دهد كه اتفاقاً به همين دليل كسري فعلي بيمارستان‌‌هاي دولتي را شاهد هستيم. لذا اگر تعرفه‌هاي بخش خصوصي را هم بخواهند با اين ملاحظات تعيين كنند چارچوب تعادلي موجود نيز از بين مي‌رود.

صدر خاطرنشان كرد: در حال حاضر بخش خصوصي تعرفه‌هاي نظام پزشكي را كه بر اساس قانون تعيين شده است، رعايت مي‌كند اما با سپردن تعيين آن به دولت تعادل آن به هم مي‌‌خورد لذا اين كار قطعاً به صلاح كشور نيست.

رئيس سازمان نظام پزشكي كشور گفت: از طرفي اين موضوع با واگذاري امور مختلف مردم و افزايش مشاركت مردم در تضاد است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.42998s, 18q