برآمدگي شکم براي سالمندان مي‌تواند مرگبار باشد

۱۳۸۹/۰۶/۳۱ - ۱۳:۳۱ - کد خبر: 20384
برآمدگي شکم براي سالمندان مي‌تواند مرگبار باشد
يك مطالعه جديد نشان مي‌دهد: برآمدگي شکم به طوري که اندازه شلوار افراد از دور کمر آنها بيشتر باشد، حتي براي سالمنداني که چاق نيستند و يا اضافه وزن ندارند، مي‌تواند مرگبار باشد.

به گزارش (ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران، در اين مطالعه، محققان به بررسي خطرات چربي‌هاي غيرمعمول در مردان و زنان داراي برآمدگي شکم پرداختند و دريافتند: اين افراد نسبت به ديگران دو برابر بيشتر خطر مرگ را تجربه مي‌کنند.

محققان اظهار داشتند: اين عامل به طور شگفت‌انگيز در افراد با وزن طبيعي، احتمال خطر مرگ را کاهش نمي‌دهد و شانس مرگ براي آنها بسيار بيشتر از ساير افراد بدون برآمدگي شکم است.

همچنين مشخص شد: سايز دور کمر يا همان برآمدگي شکم به بيماري‌هايي مانند جنون، آسم، بيماري‌هاي قلبي و سرطان سينه مرتبط است.

طبق اين گزارش، برآمدگي شکم، مشکلي است که در بسياري از افراد بالاي 50 سال رخ مي‌دهد.

براساس آمار تخمين زده شده، بيش از 50 درصد سالمندان مرد و 70 درصد سالمندان زن، دور کمري بيشتر از حد طبيعي را دارا هستند. همچنين اندازه سفارش براي مردان نبايد بيش از 40 اينچ و براي زنان بيش از 35 اينچ باشد.

در اين مطالعه، محققان 100 هزار نفر را از سال 1997 تا 2006 مورد تحقيق قرار دادند که در اين بين 15 هزار نفر ناشي از برآمدگي شکم، جان خود را از دست دادند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.40405s, 19q