هدف برنامه سوم كنترل ايدز ايران، پيشگيري از انتقال جنسي است

۱۳۸۹/۰۶/۳۱ - ۱۳:۵۱ - کد خبر: 20386
هدف برنامه سوم كنترل ايدز ايران، پيشگيري از انتقال جنسي است
نماينده هماهنگ‌كننده كشوري برنامه مشترك سازمان ملل متحد در زمينه ايدز گفت: برنامه سوم كشوري ايدز وزارت بهداشت ايران با هدف پيشگيري از انتقال بيماري ايدز از طريق جنسي تدوين شده است.

به گزارش  فارس فرداد درودي امروز در نشست مشترك آژانس‌هاي سازمان ملل در ايران و در راستاي اهداف توسعه هزاره سوم اظهار داشت: مشاهدات در ايران نشانگر آن است كه خطر شيوع و گسترش بيماري ايدز از طريق روابط جنسي در حال افزايش است.

وي گفت: برنامه سوم كشوري تدوين‌شده توسط وزارت بهداشت ايران در زمينه اچ‌آي‌وي (ايدز) مي‌تواند در پيشگيري از شيوع و گسترش اين بيماري مهلك از طريق جنسي بسيار مؤثر واقع شود.

درودي با بيان اينكه آژانس‌هاي سازمان ملل بر اساس 3 اصل كه براي آنها تعيين شده است، فعاليت مي‌كنند، افزود: در ايران بر طبق مسائل فرهنگي خاص مردم، برنامه‌هاي بسيار خوبي در راستاي كنترل و پيشگيري از بيماري‌ اچ‌آي‌وي (ايدز) به دليل جمعيت بالاي جوانان در ايران صورت پذيرفته است.

وي ادامه داد: آژانس UNAIDS سازمان ملل در ايران با توجه به شيوع و خطرات گسترش اچ‌آي‌وي (ايدز) از طريق روابط جنسي در ايران با كمك‌ سازمان‌هاي مردم نهاد و نهادهاي دولتي برنامه‌هاي ويژه‌اي را در حال اجرا دارد.
برنامه مشترك آژانس‌هاي بين‌المللي سازمان ملل مستقر در ايران در راستاي برگزاري "نشست توسعه هزاره سوم در نيويورك " در تهران برگزار شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.7417s, 18q