آمار بالای تنبيه رواني و بدني كودكان در صداي يارا

۱۳۸۹/۰۷/۰۳ - ۱۲:۲۱ - کد خبر: 20390
آمار بالای  تنبيه رواني و بدني كودكان در صداي يارا
سلامت نیوز: بر اساس گزارشات ماهيانه منتشر شده از صداي يارا آمار تنبيه رواني و بدني بر روي كودكان همچنان علت اصلي تماس با اين سامانه است.
به گزارش ايلنا، تعداد كل تماس‌گيرندگان با صداي يارا در تيرماه سال جاري 330 مورد بوده و در خرداد ماه نيز در مجموع 362 نفر با اين سامانه مشاوره تماس گرفتند و در هر دو ماه نيز آمار تنبيه رواني و بدني در صدر دلايل تماس قرار داشت.
در تيرماه امسال، 52 درصد از كودكان مورد تنبيه رواني شامل (تحقير، داد زدن، سرزنش، محروم ساختن و ...) و 48 درصد نيز تنبيه بدني شده‌اند. همچنين در خرداد ماه نيز 58 درصد از كودكان تنبيه رواني و 49 درصد تنبيه بدني شده‌اند.
مادران در هر دو ماه بيشتر از پدران پيگير بوده و با اين سامانه تماس گرفتند. به طوري‌كه در تير ماه 93 درصد از تماس‌گيرندگان مادر و تنها يك درصد پدران بودند. همچنين چهار درصد از افراد نيز كودكان بودند كه با صداي يارا تماس گرفتند، اين آمار به طور مشابه در خرداد ماه نيز به ثبت رسيده است.
بيشترين مسائل مربوط به گروه سني چهار الي 11 سال بوده و اين كودكان در مقطع پيش‌دبستاني و دبستان مشغول به تحصيل بودند.
بيشترين مسائل مطرح شده با صداي يارا و درخواست مشاوره نيز مربوط به مسائل عدم آگاهي از شيوه فرزندپروري، بلوغ، تحصيل، اختلالات رفتاري مانند عدم اعتماد به نفس، پرخاشگري، تنبلي، زودرنجي و .... بوده است.
به گزارش ايلنا، مسائل مربوط به پسران همچنان بيشتر از مسائل دختران مطرح بوده به طوري كه 62 درصد از موارد مطرح شده در مورد پسران بوده و 38 درصد به مسائل دختران اختصاص داشته است.
بر اساس اين گزارش تحصيلات تماس‌گيرندگان به ترتيب، ديپلم، بالاتر از ديپلم و زير ديپلم بوده؛ همچنين 93 درصد تماس‌ها از طرف خانواده‌هاي هسته‌اي و تنها هشت درصد كودكاني بوده‌اند كه با يكي از والدين زندگي مي‌كردند و طلاق واقع شده است.
بر اساس آمار ثبت رسيده در صداي يارا، بيشترين تماس‌ها نيز به ترتيب فراواني از مناطق 14، 4 ، 2 ، 6 ، 8 تهران و شهرستان كرج بوده است
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.07158s, 18q