پودرهاي پروتئيني تغليظ شده شير توسط شركت صنايع شير ايران « پگاه »

۱۳۸۹/۰۷/۰۳ - ۱۵:۰۹ - کد خبر: 20395
پودرهاي پروتئيني تغليظ شده شير توسط شركت صنايع شير ايران « پگاه »
سلامت نیوز: براي اولين بار در كشور و خاورميانه پودرهاي پروتئيني تغلیظ شده شیر(milk protein concentrate  ) توسط شرکت صنایع شیر ایران « پگاه » توليد شد . روابط عمومی شرکت صنایع شیر ایران اعلام کرد که سالیانه بالغ بر 10 میلیون دلار پودر های پروتئینی با درصد پروتئین متفاوت از 45 تا 80 درصد از کشورهای اروپايي و نیوزیلند و ساير كشورها وارد می شود که علاوه بر صنایع لبنی در سایر صنایع غذایی از جمله فرآورده هاي گوشتی ، شکلات سازی ، بیسکویت ، نانهای صنعتی و دسرها کاربرد دارد .پروتئین هاي شيري توليد شده در پگاه که با استفاده از روشهای نوین تکنولوژی صنعت لنبیات ازجمله اولترافیلتراسیون تولید شده است ، کیفیتي به مراتب بالاتر از پودر های تغلیظ شده پروتئینی وارداتی داشته و می تواند علاوه بر تامین نیازهای صنایع غذایی  کشور ، حجم مناسبی نیز از صادرات را به خود اختصاص دهد . با تحقق اين امر علاوه بر جذب قابل توجهی ارز ، جذب شيرخام از دامداران نيز افزايش خواهد داشت .
در حال حاضر واحدهای تولیدي شر کت های تابعه صنایع شیر ايران امكان توليد بیش از 5000 تن محصول در يكسال را دارند .

از ویژگیهای پودر های پروتئینی یاد شده بالا بودن میزان کازئین و پروتئینهای آب پنیر ( whey protein  ) می باشد و مقدار لاکتوز آن به میزان قابل توجهی نیز کاهش یافته است .

لازم به توضيح است تولید محصولات جدید لبنی با ویژگیهای پروتئین بالا ، کم کالری ، بهبود بافت و افزایش ماندگاری محصولات لبنی نیز از ديگر مزایای کاربرد این پروتئین ها می باشد .

کاربرد آسان ، حلالیت بالا و بهبود بافت و طعم و افزایش راندمان نیز از قابلیت های مهم پودرهای پروتئینی تغلیظ شده شیر می باشد .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.24368s, 19q