آفت‌هاي دهاني سرطاني نيستند

۱۳۸۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۵۵ - کد خبر: 20415
آفت‌هاي دهاني سرطاني نيستند
سلامت نیوز: استرس، خستگي و کمبود آهن از مهم ترين دلايل بروز آفت دهان است و معمولاً نياز به درمان نداشته و خود به خود برطرف مي شوند.

به گزارش  ايسنا، بروز آفت دهان با رعايت بهداشت دهان و دندان و شستشو با محلول دهان شويه و آب نمک مي تواند پيشگيري شود ويا با مصرف داروهاي موضعي، سوزش و درد آن را کاهش داد.

بنابراين گزارش متخصصان بيماريهاي دهان و دندان مواد غذايي حاوي آهن و ويتامين B12 را در بهبود علائم آفت موثر دانسته و تصريح مي کنند: علاوه بر کمبود آهن و ويتامين B12 و اسيد فوليک، مساله وراثت و ژنتيک و عادت ماهانه در خانم ها نيز دلايل مهم ديگر بروز آفت دهاني هستند.

اين گزارش حاکيست با توجه به اين که آفت دهان درمان قطعي ندارد، توصيه مي شود درصورت ابتلاء به اين عارضه سعي شود ابتدا عوامل محيطي برطرف گردد و آنگاه با گنجاندن مواد غذايي سرشار از آهن، اسيدفوليک و B12 و پرهيز از اغذيه حساسيت زا مانند غذاهاي داغ و تند، بادمجان و فلفل آفت را کنترل کرد.

براساس اين گزارش تاثير مصرف برخي مواد مانند رب انار در بهبود علائم آفت اثبات نشده و درد آفت را مي‌توان با مصرف مسکن ها و داروهايي نظير شربت آنتي هيستامين کاهش داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.05093s, 18q