قرمزي چشم بارزترين علامت بيماري "كنژنكتيويت " است

۱۳۸۹/۰۷/۱۰ - ۱۱:۲۵ - کد خبر: 20433
قرمزي چشم بارزترين علامت بيماري "كنژنكتيويت " است
سلامت نیوز: يك فوق تخصص قرنيه چشم گفت: در چشم يك لايه شفاف و محافظ به نام ملتحمه وجود دارد. زماني كه ملتحمه بر اثر عفونت التهاب پيدا كند به آن "كنژنكتيويت " گفته مي‌شود كه يكي از بيماري‌هاي چشم است.

عليرضا حبيب اللهي در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در چشم يك لايه شفاف و محافظ وجود دارد كه سطح داخلي پلك‌ها و روي سفيدي كره چشم را مي‌پوشاند، به اين لايه "ملتحمه " گفته مي‌شود.

وي با بيان اينكه در ملتحمه رگ‌هاي خوني و گلبول‌هاي سفيد به مقدار زيادي وجود دارد، گفت: اين رگ‌ها و سلول‌هاي دفاعي به ميزان قابل توجهي از ورود ميكروب‌ها و عوامل بيماري زا به قسمت‌هاي عمقي چشم جلوگيري مي‌كند.

اين فوق تخصص قرنيه چشم تصريح كرد: در ملتحمه ترشحاتي وجود دارد كه سطح چشم را نرم و مرطوب مي‌كند كه اين امر موجب شده حركات چشم در جهات مختلف به راحتي صورت پذيرد.

اين فوق تخصص قرنيه چشم كنژنكتيويت را از بيماري‌هاي ملتحمه چشم دانست و افزود: زماني كه ملتحمه بر اثر عفونت التهاب پيدا كند به آن "كنژنكتيويت " گفته مي‌شود.

وي در مورد علائم كنژنكتيويت تصريح كرد: از آنجايي كه كنژنكتيويت داراي دو نوع عفوني و غير عفوني است، علايم آن نيز نسبت به نوع آن فرق دارد؛ اما قرمزي چشم از بارزترين علائم اين بيماري به شمار مي‌رود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.95378s, 18q