اكثر مردان از خطر بروز سرطان سينه در همجنسان خود بي اطلاع هستند

۱۳۸۹/۰۷/۱۰ - ۱۵:۵۶ - کد خبر: 20441
اكثر مردان از خطر بروز سرطان سينه در همجنسان خود بي اطلاع هستند
سلامت نیوز: نتايج يك نظر سنجي جديد نشان داده است اكثريت مردان نسبت به خطر بروز سرطان سينه در همجنسان خود آگاهي ندارند.

به گزارش ايسنا، اين نظر سنجي كه در مجله آمريكاي «پرستاري» به چاپ رسيده حاكيست، 80 درصد از مرداني كه در معرض خطر بالاي ابتلا به سرطان سينه هستند نمي‌دانند كه مردان هم ممكن است به اين سرطان مبتلا شوند و علاوه بر اين پزشكان كمتر درباره احتمال بروز سرطان سينه در مردان هشدار مي‌دهند.

متخصصان در اين زمينه با 28 مرد گفت‌وگو كردند كه به دليل حداقل يك مورد وابستگي خوني و سابقه ابتلا به سرطان سينه در خانواده مادري به شدت در معرض ابتلا به اين سرطان بودند.

به گزارش هلت دي، دكتر ايليين توماس، استاديار دانشكده پرستاري در دانشگاه كلورادو در اين باره گفت: اين نظر سنجي اولين گام به سوي افزايش آگاهي و درك مردان درباره احتمال بروز اين سرطان در جنسيت آنها است.

مائورين شاون كندي، سردبير مجله «پرستاري» نيز در اين رابطه خاطر نشان كرد: از آنجا كه سرطان سينه در مردان شايع نيست اغلب از سوي رسانه‌ها، ‌جوامع و جامعه مراقبت‌هاي بهداشتي ناديده گرفته مي‌شود.

طبق اطلاعات انستيتو ملي سرطان در آمريكا كمتر از يك درصد از مبتلايان به سرطان سينه را مردان تشكيل مي‌دهند كه اغلب بين 60 تا 70 ساله هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
اباذر - م
در حال حاضر مردی 54 ساله ام در دوران جوانی و بلوغت سینه های من رشد بیش از حد معمول و همراه با درد داشت که بعد از گدشت سالها هنوز شکل واقعی خود را نیافته و اکنون نیز قسمتی یکی از سینه هایم غده ای و متورم و توام بادرد گردیده است میخواستم در صورت امکان پزشک متخصی را معرفی تا از طریق اینترنت بتوانم مشکلات بوجود آمده را با ایشان بصورت مکاتبه ای در میان گذاشته و در صورت نیاز درمانی صورت پذیرد . متشکرم
0.91778s, 19q