ششمين همايش سالانه انجمن سرطان ايران برگزار مي‌شود

۱۳۸۹/۰۷/۱۳ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 20462
ششمين همايش سالانه انجمن سرطان ايران برگزار مي‌شود
سلامت نیوز: ششمين همايش سالانه انجمن سرطان ايران با محوريت عدالت در سلامت و با هدف ارايه جديدترين روشهاي تشخيصي و درمان اين بيماري 26 تا 28 آبان ماه امسال در مركز همايش‌هاي بين‌المللي رازي تهران برپا مي‌شود.

به گزارش  ايسنا، دكتر عبدالله فضلعلي زاده رييس انجمن سرطان ايران با اعلام اين خبر گفت: سرطان، سومين عامل مرگ در ايران به شمار مي‌رود كه علت آن استفاده غيرصحيح از كودهاي شيميايي، مصرف غذاهاي آماده و نوشابه‌هاي گازدار و نيز استعمال سيگار است.

وي كمبود پزشك درمانگر را با وجود توجه دولت به امر سلامت از جمله عواملي برشمرد كه به دليل وجود نداشتن يك سيستم متمركز ثبت سرطان در كشور، شاهد گسترش روزافزون اين بيماري هستيم.

دكتر فضلعلي زاده با تاكيد بر اهميت بيماري سرطان، خاطرنشان كرزد: در ششمين همايش سالانه انجمن سرطان ايران، درمان‌هاي پيشرفته و سرطان، ‌تغذيه و سرطان، تازه‌هاي سرطان اطفال و پرستاري در سرطان مورد بحث و هم انديشي صاحبنظران داخل و خارج كشور قرار مي‌گيرد.

وي با تاكيد بر كار تيمي پزشكان متخصص در تشخيص و درمان سرطان يادآور شد: از آنجا كه درمان سرطان نيازمند همكاري متخصصان رشته‌هاي مختلف راديوتراپي - انكولوژي، جراحي، آسيب شناسي و ... است، يكي از محورهاي ششمين همايش سالانه انجمن سرطان را «كار گروهي در تشخيص و درمان سرطان» تشكيل مي‌دهد.

دكتر فضلعلي زاده همچنين از نقش اقتصاد و اخلاق در سرطان و راديولوژي و سرطان (تشخيص و مداخله) به عنوان ديگر مباحث اين همايش نام برد.

به گفته وي اين همايش كه از سوي انجمن سرطان ايران برپا مي‌شود با همكاري استادان مدعو خارج از كشور، مراكز تحقيقات سرطان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي تهران و شهيد بهشتي برگزار مي‌شود.

دكتر فضلعلي زاده ادامه داد: ششمين همايش انجمن سرطان ايران با حضور متخصصان راديوتراپي - انكولوژي، هماتولوژي - انكولوژي اطفال و بالغان، مديكال انكولوژي، جراحي سرطان، سرطان زنان، لاپاراسكوپي، متخصصان داخلي، جراحي عمومي، زنان و زايمان، پزشكي هسته‌اي، پزشكي قانوني، داروسازان و ... برپا مي‌شود.

رييس اجمن سرطان يادآور شد: همزمان با برپايي اين همايش، نمايشگاه تجهيزات پزشكي و دارويي به معرفي آخرين تجهيزات دارويي و جراحي در اين زمينه مي‌پردازند.

گفتني است، علاقمندان به كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به پايگاه اينترنتي انجمن سرطان ايران به نشاني www.ica.org.ir مراجعه كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.31679s, 18q