دستورالعمل‌هاي جديد انجمن روانشناسي آمريكا براي درمان افسردگي منتشر شد

۱۳۸۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۴۰ - کد خبر: 20476
دستورالعمل‌هاي جديد انجمن روانشناسي آمريكا براي درمان افسردگي منتشر شد
سلامت نیوز: انجمن روانشناسي آمريكا در گزارشي تازه دستورالعمل‌هاي جديدي را براي درمان افسردگي منتشر كرده است.

به گزارش  ايسنا، اين دستورالعمل‌هاي به روز شده براي درمان افسردگي باليني شامل استفاده از دارو، گفتار درماني، ورزش و طب جايگزين و هم چنين تاكيد به پزشكان براي ارزيابي دقيق‌تر علائم و درمانهاي مناسب براي بيماران هستند. پس از 10 سال اين اولين بار است كه دستورالعمل فوق به روز مي‌شود.

زوئل ياگر، پزشك و استاد روانشناسي دانشكده پزشكي دانشگاه كلورادو و رييس انجمن روانشناسي آمريكا در اين باره تاكيد كرد: پيش از انتشار دستورالعمل‌هاي جديد يك هيات مستقل از كارشناسان درمان افسردگي بدون هيچ وابستگي به صنايع دستورالعمل‌ها را براي جستجوي هرگونه تعصب احتمالي بازبيني كرده‌اند.

به گزارش سايت پزشكي وبمد هلت، نسخه نهايي شامل اصلاحات و ارزش گذاري روي بهترين روش براي درمان افسردگي است.

طبق گزارش هفته جاري مركز كنترل و پيشگيري امراض آمريكا، نزديك به يك نفر از هر 10 آمريكايي به افسردگي مبتلا است. در اين دستورالعمل جديد به طور خلاصه آمده است كه براي افسردگي خفيف تا متوسط، گفتار درماني بويژه رفتار درماني شناختي و درمان بين فردي مي‌تواند به كاهش علائم افسردگي كمك كرده و اين افراد را آماده كند كه در آينده كمتر در برابر افسردگي آسيب پذير باشند.

همچنين شواهد پزشكي مناسبي در دست است كه نشان مي‌دهد: براي اين بيماران تجويز داروهاي ضد افسردگي هم مفيد است. همچنين در شرايط حادتر و جدي‌تر بيماري، تجويز داروهاي مناسب ضد افسردگي واقعا حائز اهميت است.

گفتار درماني هم در اين شرايط مي‌تواند كمك كند اما در صورت افسردگي حاد مهمترين چيزي كه به بيمار كمك مي‌كند، دارو است. بعلاوه، نكات خاص در دستورالعمل درمان افسردگي شامل توجه به بيماري در شرايطي است كه به روشهاي معمول مقاوم است و جواب نمي‌دهد. در اين وضعيت شوك درماني يا ECT توصيه مي‌شود كه شامل عبور جريان برق از ميان مغز براي تغيير در تركيبات شيميايي مغز و كاهش علائم بيماري است.

شرح اين دستورالعملهاي جديد در سايت انجمن روانشناسي آمريكا منتشر شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.26988s, 18q