ابلاغ دستور اجرای بخشنامه تامين امنيت پرسنل بيمارستان‌ها به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي

۱۳۸۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۳۸ - کد خبر: 20477
 سلامت نیوز: معاون درمان وزارت بهداشت از ابلاغ بخشنامه حفاظت و تامين امنيت پرسنل ارائه كننده خدمت در بيمارستان‌ها خبر داد. دكتر حسن امامي رضوي گفت: بخشنامه حفاظت و تامين امنيت پرسنل بيمارستان‌ها به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور ابلاغ شد.
حضور نيروي انتظامي در بيمارستان‌هاي تهران كاملا هماهنگ شد وي همچنين از برگزاري جلسه هماهنگي با نيروي انتظامي به منظور تامين امنيت كادر ارايه كننده خدمات در بيمارستان‌ها خبر داد و افزود: به اين منظور جلسه‌اي با حضور معاونان مربوطه در وزارت بهداشت و نيروي انتظامي برگزار و توافق‌هاي خوبي حاصل شد. بر اساس اين توافقات، حضور نيروي انتظامي حداقل در بيمارستان‌هاي سطح شهر تهران كاملا هماهنگ شد.
امامي رضوي با بيان اين كه پيش از اين برخي بيمارستان‌هاي دولتي قراردادهايي با نيروي انتظامي داشتند، ادامه داد: قرارداد اين قبيل بيمارستان‌ها برقرار است و ديگر بيمارستان‌ها از جمله بيمارستان‌هاي مناطق حساس مكلف به انعقاد قرارداد با نيروي انتظامي شدند تا به صورت خريد خدمت از حضور نيروي انتظامي استفاده كنند.
پيش از اين نيز معاون درمان وزارت بهداشت با ابراز نارضايتي از آنچه كه قوانين بازدارنده و عوامل اجرايي بازدارنده به منظور رسيدگي به شكايات پرسنل درماني و از جمله «پرستاران»، چندان در كشور وجود ندارد، به ايسنا گفت: اگر پرستاران يا كادر درماني شكايتي از نحوه برخورد بيماران داشته باشند، برخورد جدي با اين موضوع صورت نمي‌گيرد و مانند ديگر موارد، روال عادي شكايت طي مي‌شود. اين در حالي است كه بيمارستان محيطي امن براي رسيدگي به بيمار است و همه جاي دنيا تاكيد دارند كه بايد سكوت در محيط بيمارستان رعايت شود.
وجود قوانين بازدارنده جدي مي‌تواند در جلوگيري از ايجاد برخورد و تنش در محيط بيمارستان‌ها بسيار بكاهد. در اين زمينه نهادهاي مسوول بايد جدي برخورد كنند تا اين مسايل كمتر اتفاق بيفتد.
 وي در اين باره ادامه داد: اگر قوانين بازدارنده در اين زمينه وجود داشته باشد و برخورد امنيتي و حقوقي به صورت جدي دنبال شود، ديگر كسي جرات نمي‌كند در بيمارستان‌ها درگيري ايجاد كند. بنابراين لازم است نهادهاي حمايت كننده بيمارستان‌ها را به عنوان نقطه امن بشناسند و كمك كنند كه امنيت براي پرسنل درماني برقرار شود. وزارت بهداشت پيشنهادات و اقدامات لازم در اين زمينه را ارائه داده و مكاتبات لازم با ديگر دستگاه‌ها را انجام داده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.1892s, 18q