مراكز نگهداري روزانه سالمندان تا پايان سال افزايش مي‌يابد

۱۳۸۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۲۹ - کد خبر: 20479
مراكز نگهداري روزانه سالمندان تا پايان سال افزايش مي‌يابد
سلامت نیوز: سرپرست سازمان بهزيستي كشور گفت: با توجه به افزايش تعداد سالمندان در جامعه، مراكز نگهداري روزانه سالمندان براي خدمت و ارائه برنامه‌هاي فرهنگي، هنري و زيارتي به اين قشر تا پايان سال افزايش مي‌يابد.

به گزارش فارس احمد اسفندياري در همايش گراميداشت سالمندان كه در سالن نگين برگزار شد، با اشاره به اينكه خدمت به سالمند فقط به يك موضوع خلاصه نمي‌شود، اظهار داشت: ارائه برنامه‌هاي متنوع معيشتي، فرهنگي و هنري فقط بخشي از برنامه‌هاي ارائه‌شده به سالمندان است.

وي تصريح كرد: سازمان بهزيستي به عنوان يك دستگاه حمايتي، وظايفي را در قبال قشر سالمند دارد؛ به طوري كه در حال حاضر وضعيت سالمندان در كشور ما نسبت به كشورهاي ديگر مناسب‌تر است.

اسفندياري با بيان اينكه در حال حاضر جمعيت كشور رو به افزايش است، افزود: با توجه به افزايش جمعيت، تعداد سالمندان نيز در كشور رو به افزايش است و اين موضوع مي‌طلبد تمام دستگاه‌ها در كشور به ارائه خدمت به سالمندان بپردازند.

سرپرست سازمان بهزيستي كشور اضافه كرد: در حال حاضر دبيرخانه شوراي ملي سالمندان كه در آن وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هاي مختلف همكاري مي‌كنند به ارائه برنامه‌هاي متنوع براي سالمندان پرداخته است.

وي ادامه داد: تمام سالمندان مي‌توانند به طور رايگان تحت پوشش بيمه ايرانيان قرار بگيرند و از خدمات بيمه‌اي استفاده كنند.

اسفندياري از حمايت‌هاي وزير رفاه از قشر سالمند خبر داد و گفت: در دبيرخانه شوراي ملي سالمندان كه رياست آن بر عهده وزير رفاه است، برنامه‌هاي خاصي براي قشر سالمند در نظر گرفته شده است كه اين برنامه‌ها مي‌تواند در بهبود وضعيت سالمندان تأثيرگذار باشد.

وي بيان داشت: تقويت مراكز نگهداري روزانه و افزايش آنها از جمله برنامه‌هاي سازمان بهزيستي است كه اين مراكز مي‌تواند اوقات فراغت سالمندان را به نحو مناسبي پر كند.

سرپرست سازمان بهزيستي كشور افزود: در حال حاضر 200 مركز روزانه همراه با 150 مركز شبانه‌روزي در حوزه سالمندان در كشور فعاليت مي‌كنند همچنين سازمان بهزيستي در نظر دارد با همكاري بخش خصوصي، مراكز نگهداري روزانه سالمندان را افزايش دهد.

به گزارش «توانا»، در پايان اين مراسم از تعدادي از سالمندان برتر و چند نفر از مادران و پدران شهيد قدرداني شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.31704s, 19q