معاون فرهنگي ، اجتماعي شهرداري تهران خبرداد:

توسعه خانه‌هاي اسباب‌بازي و مراكز فرآموز در تهران

۱۳۸۹/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۲ - کد خبر: 20498
توسعه خانه‌هاي اسباب‌بازي و مراكز فرآموز در تهران
سلامت نیوز: معاون فرهنگي ، اجتماعي شهرداري تهران گفت : هم اكنون در سطح شهر بالغ بر 200 خانه اسباب بازي و مراكز فرآموز براي شناسايي آسيب‌هاي اجتماعي كودكان وجود دارد.

به گزارش فارس، محمد‌هادي ايازي مراسم افتتاح جشنواره "بهترين‌ها براي غنچه‌هاي شهر " در محل نمايشگاه‌هاي دائمي شهرداري تهران در بوستان گفتگو در جمع خبرنگاران گفت: در شهرداري بنا داريم براي همه گروه‌هاي سني برنامه‌هاي فرهنگي و اجتماعي داشته باشيم و شهروندان نيز تصديق مي‌كنند كه در سطح محلات برنامه‌هاي مختلفي در اين زمينه اجرا مي‌شود.

وي افزود‌: در چند سال اخير در تهران براي گروه‌هاي سني صفر تا 4 سال برنامه‌اي با نام غنچه‌هاي شهر اجرا كرديم به اين ترتيب كه با هماهنگي اداره ثبت احوال به خانواده همه نوزاداني كه متولد مي‌شوند بسته‌هاي فرهنگي داده مي‌شود و در بانك شهر نيز حسابي براي آنها باز شده كه مبلغي در آن از طرف شهرداري به نوزادان اهدا مي‌شود و خانواده‌ها نيز پس از آن به اين مبلغ اضافه مي‌كنند تا براي كودكان يك حساب ذخيره باشد.

ايازي خاطر نشان كرد: روز جهاني كودك امسال چهارمين سالگرد اجراي طرح غنچه‌هاي شهر بود كه به همين دليل قرار شد جشنواره‌اي برگزار شود و در آن از والدين دعوت كنيم به همراه فرزندانشان در آن حضور يابند و شاهديم كه در ساعات اوليه افتتاح اين جشنواره جمعيت قابل توجهي حضور يافتند كه اميدواريم در روزهاي آينده نيز با اجراي برنامه‌هاي شادي كه در نظر گرفته شده اين جمعيت بيشتر شود.

وي با بيان اينكه اين جشنواره تا پنجشنبه ادامه خواهد داشت، گفت: آنچه مهم به شمار مي‌آيد اين است كه براي كودكان برنامه‌هاي آموزش شهروندي اجرا و از منظر ايجابي فعاليت‌ها را دنبال كنيم، تمام برنامه‌ها نيز مبتني بر اين محور است و آنچه در اين جشنواره ارائه مي‌شود با نگاه آموزشي است.

معاون شهردار تهران با اشاره به اين كه بيشترين فراگيري بچه‌ها در سنين خردسالي است، گفت: مهم است كه والدين به اين سنين توجه ويژه داشته باشند و ما هم تلاش كرديم با برقراري ارتباط با خانواده در اين امر همكاري كنيم.

وي ادامه داد: در سطح شهر 2 كار اساسي براي كودكان صورت گرفته است، نخستين اقدام توسعه خانه‌هاي اسباب‌بازي است كه هم اكنون ‌بالغ بر 200 خانه اسباب بازي در شهر وجود دارد و دوم احداث مراكز فرآموز است كه در آن ها آسيب هاي اجتماعي را از دوران طفوليت به كودكان مي آموزند تا ناهنجاري ها را بشناسند و آن را دنبال نكنند.

ايازي با تأكيد بر افزايش سطح برنامه‌هاي فرهنگي، آموزشي براي بچه‌ها گفت: جامعه ما جامعه‌اي جوان است و بايد به گونه اي عمل كنيم كه دغدغه تربيت فرزندانمان را در آينده نداشته باشيم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
فیروزه-م
طفا ادرس چندخانه اسباب بازی در غرب تهران بگویید
0.28028s, 19q