زنان بارداردر زايمان فيزيولوژيک درد کمتري داشته و سزارين در اين افراد کمتر است

۱۳۸۹/۰۷/۱۷ - ۱۳:۵۲ - کد خبر: 20506
زنان بارداردر زايمان فيزيولوژيک درد کمتري داشته و سزارين در اين افراد کمتر است
سلامت نیوز: رئيس بيمارستان شهيد اکبرآبادي عنوان كرد: زنان باردار در زايمان فيزيولوژيک درد کمتري داشته و رضايت‌مندي آنها بيشتر است، ميزان سزارين نيز در اين افراد بسيار کمتر است.

به گزارش (ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران، دکتر مريم کاشانيان در سمينار زايمان فيزيولوژيک که از سوي دانشگاه علوم پزشکي ايران برگزار شد با بيان اين که روند زايمان از روند فيزيولوژيک خود خارج شده است، گفت: مداخلاتي که حين زايمان انجام مي‌شود، علاوه بر اين که نفعي براي بيمار ندارد بلکه باعث شده ميزان سزارين نيز افزايش يابد.

وي افزود: اين امر باعث کاهش رضايتمندي و گاهي وارد شدن صدمات جدي به بيمار مي‌شود.

دبيرعلمي اين سمينار تصريح کرد: هدف از برگزاري اين سمينار ترويج زايمان فيزيولوژيک، جلوگيري از مداخلات و استفاده از روند طبيعي زايمان است.

دکتر کاشانيان ادامه داد: ثابت شده است که زنان باردار در زايمان فيزيولوژيک درد کمتري داشته و رضايتمندي بيشتري دارند، ميزان سزارين نيز در اين افراد کمتر است.

وي از ديگر ويژگي‌هاي زايمان فيزيولوژيک به صدمه نخوردن عضلات کف لگن اشاره کرد و افزود: احتمال افتادگي و پارگي‌هاي بعد از زايمان نيز بسيار کمتر است. تطابق جنين با لگن راحت‌تر صورت مي‌گيرد و جنين در مسير کانال زايماني قرار گرفته و از تمام فضاهاي داخلي لگن به بهترين نحو مي‌تواند استفاده کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11759s, 19q