11 قلم دارو به فهرست تعهدات بيمه‌اي اضافه شد

۱۳۸۹/۰۷/۱۸ - ۱۱:۲۳ - کد خبر: 20524
11 قلم دارو به فهرست تعهدات بيمه‌اي اضافه شد
سلامت نیوز: شوراي عالي بيمه خدمات درماني با اضافه شدن 11 قلم داروي جديد به فهرست تعهدات بيمه‌اي موافقت كرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت رفاه و تأمين اجتماعي، چهل و چهارمين جلسه شوراي عالي بيمه خدمات درماني با حضور نمايندگاني از معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، وزارت امور اقتصادي و دارايي، وزارت كار و امور اجتماعي، صندوق تأمين اجتماعي، صندوق بيمه خدمات درماني، كميته امداد امام خميني (ره)، سازمان بيمه خدمات درماني نيروهاي مسلح و سازمان نظام پزشكي به رياست صادق محصولي وزير رفاه در محل وزارت رفاه و تأمين اجتماعي برگزار شد.

در اين جلسه بيمه سلامت گردشگران و اتباع خارجي در مبادي ورودي كشور تصويب و مقرر شد گردشگران قبل از ورود يا در بدو ورود تحت پوشش بيمه درماني قرار گيرند.

افزوده شدن 12 قلم داروي تشخيصي و درماني ضروري مورد استفاده در بخش‌هاي سرپايي و بستري به فهرست تعهدات بيمه‌اي از ديگر مصوبات جلسه شوراي عالي بيمه خدمات درماني بود كه اعضا با آن موافقت كردند.

با مصوبه شوراي عالي بيمه خدمات درماني همچنين در راستاي بازنگري و تعريف بسته خدمتي بيمه‌اي جديد با هدف افزايش رضايتمندي بيماران و كاهش پرداخت از جيب آنها، دايره تعهدات بيمه پايه در سر فصل‌هاي داروهاي تخصصي، تجهيزات، آزمايشات و خدمات تخصصي مورد نياز بيماران از جمله در عمل همودياليز و تزريق خون در بيماران تالاسمي افزايش يافت.

تصويب تعرفه فتوتراپي (كه در برخي سرطان‌ها و بيماري‌هاي پوستي كاربرد دارد)و ضوابط كلي در زمينه سطح تعهدات بيمه خدمات درماني در خصوص پرداخت هزينه تعويض مفاصل نيز از جمله مصوبات شوراي عالي بيمه خدمات درماني بود كه مورد توافق اعضا قرار گرفت.

بر پايه اين گزارش با هدف حمايت از بيمه شدگان و بهره‌مندي آنها از خدمات بيمه‌اي و كاهش هزينه‌هاي دارويي، سازوكار ورود دارو به فهرست تعهدات بيمه پايه بر اساس معيار‌هايي مانند هزينه اثر بخشي داروها، كاهش پرداخت از جيب مردم، استفاده از امكانات ساير حوزه‌هاي مرتبط با دارو و ارزيابي تكنولوژي سلامت(HTA) مشخص و تصويب شد.

شوراي عالي بيمه خدمات درماني همچنين با هدف ايجاد انگيزه بيشتر در ارائه خدمات، كاهش پرداخت از جيب مردم و كاهش مراجعات غير ضرور مردم در بخش سرپايي، ساز و كارهايي براي پرداخت تشويقي سازمان‌هاي بيمه گر پايه به پزشكان از محل صرفه جويي حاصل از تجويز منطقي تصويب كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19922s, 19q