اشعه ماوراء بنفش خورشيد از عوامل ايجاد ناخنك در چشم است

۱۳۸۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۱ - کد خبر: 20547
اشعه ماوراء بنفش خورشيد از عوامل ايجاد ناخنك در چشم است
سلامت نیوز: يك فوق تخصص قرنيه چشم گفت: اشعه ماوراء بنفش خورشيد از عوامل ايجاد ناخنك در چشم است.

عليرضا حبيب‌اللهي در گفت‌وگو با فارس ناخنك را يكي از بيماري‌هاي چشم بيان كرد و اظهار داشت: "ناخنك " يك ضايعه مثلثي است كه از سفيدي چشم (ملتحمه) روي سياهي چشم (قرنيه) كشيده مي‌شود.

وي ادامه داد: براي پيشگيري از اين عارضه چشمي افرادي كه در مناطق آفتابي زندگي مي‌كنند و مدت زمان بيشتري در معرض تابش آفتاب قرار دارند بايد از كلاه لبه‌دار و عينك آفتابي استفاده كنند.

حبيب اللهي رشد خوش خيم بافت پيوندي و رگ‌هاي ملتحمه را عامل اصلي ايجاد ناخنك در چشم دانست و افزود: اين ضايعه چشمي ابتدا به صورت يك سفيدي روي قسمت ملتحمه ايجاد شده و به تدريج در قسمت قرنيه به رشد خود ادامه مي‌دهد.

اين فوق تخصص قرنيه چشم تصريح كرد: رنگ ناخنك به خاطر رگ‌زيادي كه در چشم وجود دارد صورتي يا قرمز است و بر اثر التهاب، ناخنك چشم دچار سوزش، خارش و اشك ريزش شده تا جايي كه اگر ناخنك رشد زيادي داشته باشد وسط قرنيه را درگير كرده و جلوي ديد را مي‌گيرد.

وي اضافه كرد: باد شديد و گرد و خاك در تحريك چشم و ايجاد ناخنك مؤثر است همچنين در افرادي كه مبتلا به ناخنك هستند ورود آب به چشم‌ها هنگام شستن دست و صورت يا استحمام موجب تحريك چشم و ايجاد سوزش و قرمزي مي‌شود؛ اين دسته از افراد بايد چشم مراقب باشند تا زياد آب وارد چشمشان نشود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.62748s, 18q