واگذاری تولید واکسن فلج اطفال به ایران

۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۶:۵۱ - کد خبر: 205638
واگذاری تولید واکسن فلج اطفال به ایران

سلامت نیوز: رئیس مجتمع تولیدی تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران اعلام کرد: با موافقت سازمان بهداشت جهانی، تولید واکسن فلج اطفال برای تامین نیاز کشورهای منطقه به ایران واگذار شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دکتر مصطفی قانعی روز سه شنبه درمراسم انعقاد تفاهم نامه تولید واکسن فلج اطفال بین مجتمع تولیدی تحقیقاتی انستیتو پاستورایران و شرکت دانش بنیان شفا دارو که با حضور وزیر بهداشت درمان وآموزش پزشکی دراستان البرزانجام شد، افزود:با توجه به وجود کانون های آلوده بیماری فلج اطفال در کشورهای همسایه ایران، طبق دستور العمل سازمان بهداشت جهانی، کشورمان به عنوان سازنده این واکسن انتخاب شده است.


وی ادامه داد: اکنون 2 کانون پرخطر افعانستان و پاکستان به لحاظ بیماری فلج اطفال درهمسایگی ایران قرار دارد که با توجه به وجود زیر ساخت های مناسب ، سازمان بهداشت جهانی، تولید واکسن فلج اطفال را به کشورمان واگذار کرد.


قانعی گفت: انستیتو پاستور با تعاملی که با شرکت دارویی شفا وابسته به بانک ملی دارد، قرار است ساخت این واکسن را آغاز کند و در بازده زمانی مشخص واکسن فلج اطفال به نظام ایمن سازی کشور تزریق و جایگزین خوراکی آن شود.


دکتر منصور سمیعی مدیرعامل سرمایه گذاری شفا دارودرآیین انعقاد تفاهم نامه همکاری تولید واکسن گفت: پروتکل درمانی جدید سازمان بهداشت جهانی (WHO) مبنی بر این است که باید واکسن فلج اطفال به صورت تزریقی باشد.


وی ادامه داد: تولید این واکسن برای پوشش دادن کشورهای ایران، پاکستان، افغانستان و سایر کشورهای آلوده خواهد بود که امیدواریم ظرف یک تا 2 سال آینده واکسن فلج اطفال در ایران تولید و به بهره برداری برسد.


وی خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری اولیه برای تولید واکسن فلج اطفال حدود 300 میلیارد ریال است.
سمیعی اظهار داشت: این تفاهم نامه به صورت همیشگی بین مجتمع تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران و شرکت شفا دارو وابسته به بانک ملی منعقد شده است.


وی گفت: امیدواریم بتوانیم از امکانات این 2 مجموعه برای برطرف کردن نیاز کشوربه واکسن فلج اطفال و تولید داخل استفاده کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.74547s, 19q