شبکه ملی پوکی استخوان راه اندازی میشود

۱۳۸۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۱۲ - کد خبر: 20615
شبکه ملی پوکی استخوان راه اندازی میشود
به گزارش سلامت نیوز به نقل از وب دا دكتر محمد باقر لاريجاني با اعلام راه‌اندازي شبكه ملي پوكي استخوان در كشور گفت: 2 ميليون نفر در كشور به علت پوكي استخوان در معرض خطر شكستگي استخوان هستند كه سالانه 36 هزار سال از عمر مفيد مردم را از بين مي‌برد.
دكتر لاريجاني اضافه كرد: 40 تا 80 درصد از مردم كشور هم با درجه‌هاي مختلف دچار كمبود ويتامين D هستند.
رئيس پژوهشكده غدد و متابوليسم افزود: يكي از بزرگترين پروژه‌هاي تحقيقاتي پژوهشكده غدد و متابوليسم دانشگاه علوم پزشكي تهران پروژه غني‌سازي شير با ويتامين D است كه با كمك وزارت بهداشت در دست انجام است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام راه‌اندازي يك سايت براي ارائه اطلاعات در زمينه پوكي استخوان به مردم افزود: تاكنون توسط اين مركز 150 مقاله علمي به چاپ رسيده و دو برابر اين تعداد مقاله در كنفرانس‌هاي علمي ارائه شده است، همچنين درمانگاه پوكي استخوان و نیز دو مركز سنجش پوكي استخوان راه‌اندازي شده است.
دكترلاريجاني با اشاره به همكاري گسترده اين مركز با انجمن استئوپروز ايران افزود: دو سمينار بين‌المللي در زمينه پوكي استخوان امسال در تهران برگزار مي‌شود.
وي با اشاره به اين كه بيماري پوكي استخوان يكي از جدي ترين بيماريهاي متابوليك است به دلايل ايجاد اين بيماري پرداخت و گفت: مصرف غذاهاي فست فود، كمبود مصرف ويتامين D و نداشتن تحرك، پوكي استخوان را به يكي از مسايل اصلي بهداشتي كشور تبديل كرده و با توجه به اين كه جامعه ما در مسير سالمندي قرار دارد، توجه به اين مساله از اهميت بيشتري برخوردار است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.47543s, 18q