سخنگوی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با ایلنا:

۴۵ درصد تخت‌های بیمارستانی فرسوده‌اند

۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۴:۲۱ - کد خبر: 206305
۴۵ درصد تخت‌های بیمارستانی فرسوده‌اند

سلامت نیوز: سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در کل کشور۷۳ درصد تخت‌های بیمارستانی فرسوده و غیرقابل بهسازی بود که اکنون این آمار به ۴۵ درصد رسیده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا،ایرج حریرچی؛ سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص امنیت بیمارستان‌های کشور در برابر خطر آتش‌سوزی گفت: بیمارستان‌های فرسوده در معرض حادثه‌هایی مانند زلزله، آتش‌سوزی و ... قرار دارند، ولی ما با توجه به امکانات موجود بیمارستان‌ها را ایمن کرده‌ایم.

وی در خصوص بیمارستان‌های فرسوده گفت: ما پیش‌بینی‌های لازم را کرده‌ایم، ولی در خصوص بعضی از بیمارستان‌ها واژه بیمارستان‌های پلاسکویی را باید به کار ببریم، زیرا این بیمارستان‌ها ساختمان‌های فرسوده‌ای دارند و از زیرساخت‌های لازم هم برخوردار نیستند و کار کردن در آنها سخت است، ولی با توجه به امکانات موجود ما فعالیت‌های لازم را برای پیشگیری در برابر خطرات انجام داده‌ایم.

قائم مقام وزارت بهداشت با اشاره به اعتبارسنجی‌های جدید از بیمارستان‌ها خاطرنشان کرد: در اعتبارسنجی بیمارستان‌‌های جدید، مهمترین تغییری که داشتیم این بود که ایمنی بیمار بالاتر برود و این موضوع یک امتیاز بسیار قابل توجهی قلمداد می‌شود.

وی ادامه داد: قاعدتا برای اینکه ایمنی بیماران بهبود پیدا کند، نیازمند آن هستیم که تخت‌های استاندارد به تعداد قابل توجهی در بیمارستان‌ها اضافه شود، زیرا بسیاری از تخت‌های موجود قابلیت به‌سازی ندارند. در کل کشور۷۳ درصد تخت‌هایمان فرسوده و غیرقابل بهسازی بود که اکنون این آمار به ۴۵ درصد رسیده است، امیدواریم با کمکی که به ما می‌شود؛ این تعداد را تا سال ۹۹ به ۳۰ درصد کاهش دهیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.84767s, 19q