سازمان جهاني بهداشت تاكيد كرد:

بهداشت زنان بايد بهبود پيدا كند

۱۳۸۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۲۶ - کد خبر: 20632
بهداشت زنان بايد بهبود پيدا كند
سلامت نیوز: سازمان جهاني بهداشت در نشست جديدي تاكيد كرد كه بهداشت زنان در سطح جهاني به ويژه‌ در منطقه غرب اقيانوس آرام بايد بهبود يافته و كيفيت آن ارتقاء پيدا كند.

به گزارش  ايسنا، در اين نشست كه در غرب اقيانوس آرام برگزار شد، سازمان جهاني بهداشت از كشورهاي عضو به ويژه‌ در منطقه درخواست كرد كه تلاش‌هاي خود را براي بهبود بهداشت و سلامت زنان دو برابر كنند.

«شين يانگ سو ـ رييس منطقه‌اي اين سازمان در شصت و يكمين نشست سازمان ملل متحد در مركز اجرايي فدرال مالزي خاطرنشان كرد: جوامع و نظام ‌هاي بهداشتي به اندازه كافي براي حفاظت و تامين بهداشت و سلامت و رفاه زنان تلاش نمي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري شين هوا، وي در همين رابطه تجديد تعهد سياسي، تقويت رهبري دولتي و خط مشي‌ها، سيستم‌ها و خدمات موافق سلامت زنان را خواستار شد تا از اين طريق بتوان بهداشت زنان را بهبود بخشيد.

اين مقام رسمي در بيانيه‌اي تصريح كرد كه زنان اغلب نسبت به مردها در شرايط بدتري از نظر سلامتي زندگي مي‌كنند كه اين امر حاصل تركيب عوامل بيولوژيكي و اجتماعي مثل مشكلات و خطرات ناشي از بارداري، زايمان و بچه‌داري است.

همچنين اختلالات افسردگي 42 درصد از زنان را ناتوان مي‌كند، در حالي كه اين رقم در مردان 3/29 درصد است. به علاوه خشونت عليه زنان، مشكلات بهداشت رواني و ساير مشكلات و بيماري‌هاي مزمن، سلامت زنان را بيشتر از مردان تهديد مي‌كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.51324s, 18q