تحقیقات نشان می دهد؛

تاثیر بیماری قلبی بر سایر اعضای بدن

۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۰ - کد خبر: 206410
تاثیر بیماری قلبی بر سایر اعضای بدن

سلامت نیوز: طبق یافته های جدید تحقیقاتی، بیماری قلبی تنها بر قلب تاثیر نمی گذارد بلکه سایر اندام ها نظیر پاها، کلیه ها و حتی مغز را نیز درگیر می کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، بیماری قلبی یک واژه کلی است که معمولا به آترواسکلروز (تصلب‌ شرایین) سفت شدگی عروق مرتبط است. آترواسکلروز یک بیماری پیشرونده است که در آن، پلاک های در عروق تشکیل می شود.

به گفته دکتر علی ابورحما، از دانشگاه ویرجینیای غربی، با مسدودشدن عروق جریان خون مملو از اکسیژن به سراسر بدن دشوارتر می شود.

بیماری عروق محیطی (PAD) زمانی ایجاد می شود که بیماری قلبی بر پاها تاثیر می گذارد. زمانیکه خون نتواند به اندام تحتانی برسد ممکن است در صورت بروز زخم در پاها التیام نیابند. حتی برخی افراد مبتلا به PAD در معرض قطع عضو قرار می گیرند.

افرادی که به هنگام پیاده روی دچار درد می شوند باید با انجام یک تست غیرتهاجمی، میزان فشارخون مچ پایشان اندازه گیری شود. درمان می تواند به پیشگیری از مشکلات جدی کمک کند.

ابورحما در ادامه می افزاید: «توصیه ما این است که ابتدا همه باید میزان فشارخون، قندخون، و کلسترول شان را تحت کنترل داشته باشند. سیگار نکشند و فعالیت فیزیکی منظم داشته باشند. همچنین میزان استرس تان را نیز کاهش دهید.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.35419s, 19q