به اسم پرستار اعتبار مي‌گيرند و به كام ديگران خرج مي‌كنند

۱۳۸۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۵۲ - کد خبر: 20662
به اسم پرستار اعتبار مي‌گيرند و به كام ديگران خرج مي‌كنند
به گزارش سلامت نیوز، در روزهاي اخير مبلغي براي پرداخت اضافه‌ كار پرستاران به حساب وزارت بهداشت واريز شد، اما واكنش وزير بهداشت در اين رابطه اين بود كه تا زماني كه اعتبار به صورت كامل تامين نشود براي پرداخت اضافه كار پرستاران اقدام نمي‌كنيم، اين درحالي است كه اين مقام مسئول به پرستاران وعده داده بود كه تا پايان مهرماه اضافه كاري‌ها به حساب پرستاران پرداخت مي‌شود.

محمد شريفي‌مقدم در گفت‌وگو با ايلنا افزود: قرار بود پس از منتفي شدن استخدام 23 هزار نيروي پرستار مابه‌التفاوت ناشي از آن را در قالب اضافه كار به پرستاران بدهند.

وي ادامه داد: اما متاسفانه وزارت بهداشت ابتدا اعلام كرد كه به دليل تمام شدن شش ماهة نخست سال جاري از پايان مهر ماه ميزان اضافه‌ كاري در فيش‌هاي حقوقي پرستاران واريز مي‌شود.

دبير كل خانه پرستار ايران گفت: در روزهاي اخير از سوي دولت اعلام شده كه حدود 86 ميليارد تومان به وزارت بهداشت داده شده تا اضافه كاري‌ها را پرداخت كند. اما هم‌اكنون كه به پايان مهر نزديك شده‌ايم باز هم بهانه‌ تراشي مي‌كنند با اين بهانه كه رقم واريز شده كفاف يك ماه‌ را مي‌دهد. بنابراين اين اعتبار به پرستاران پرداخت نمي‌شود.

وي گفت: سياستي كه وزارت بهداشت در پيش گرفته بسيار نادرست است چرا كه تنها وعده مي‌دهد و اجرا نمي‌كند. بايد پرسيد چرا زماني كه نمي‌توانيد اعتبار را به پرستاران بدهيد مي‌گوئيد پايان مهر ماه واريز مي‌شود؟! اين مسئله همانند وعده استخدام پرستاران مشكل را از دوش خود برداشته و به جاي ديگري مي‌گذارد.

شريفي مقدم گفت: به نظر مي‌رسد اعتبار داده شده از سوي دولت براي چند ماه اضافه كاري پرستاران كافي باشد. اما وزارت بهداشت مي‌خواهد چاله‌هاي خود را با اين اعتبار پر كند. در واقع به اسم پرستار اعتبار مي‌گيرند و به كام ديگران خرج مي‌كنند.

دبير كل خانه پرستار گفت: دليل وزارت بهداشت به عدم واريز اضافه كاري تنها بهانه‌جوئي است و جامعة پرستار به اين روند و وعده‌ها عادت كرده و به تحقق آن اميدوار نيست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.93601s, 19q