روز جهانی سندرم داون در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود

۱۳۹۵/۱۲/۰۱ - ۱۵:۱۴ - کد خبر: 206641
روز جهانی سندرم داون در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود

سلامت نیوز: آیین نکوداشت روز جهانی سندرم داون سوم اسفند ماه به همت کانون خیریه سندرم داون و فرهنگسرای ارسباران با حضور هنرمندان، ورزشکاران، فعالان اجتماعی، افراد با سندرم داون و خانواده‌های آنها در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.


به گزارش سلامت نیوز، سندرم داون مجموعه علائم بدنی و ذهنی و عارضه ای خاص است که علت این پدیده نوعی بی نظمی در ترتیب کوروزومی است که در مراحل جنینی و هنگام تقسیم سلولی رخ می دهد، افراد با سندرم داون در سلولهای بدن خود به جای 46کروموزوم 47 کروموزوم دارند.


كانون خیریه سندرم داون ايران مركزي غير انتفاعي و مستقل است كه با هدف ارتقاء رشد جسمي و ذهني افراد سندرم داون تلاش مي كند و در راستاي اهدافش از بدو تولد تا بزرگسالی عضو می پذیرد و بیش از 1400 نفر عضو دارد.


توانبخشی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، آموزش ذهنی، موسیقی درمانی و بازی درمانی ، برگزاری جلسات مشاوره ماهانه رایگان و... از جمله خدماتی است که این کانون به افراد با سندرم داون و خانواده‌های آنها ارائه می‌کند.


به پشتوانه حمایت‌های کانون خیریه سندرم داون بسیاری از افراد با سندرم داون موفق به کسب افتخاراتی در زمینه‌های گوناگون ورزشی، هنری و ... در سطح ملی و بین‌المللی شده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.65543s, 18q