نقش ماساژ در کاهش وزن قطعي نيست

۱۳۸۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۲۵ - کد خبر: 20669
نقش ماساژ در کاهش وزن قطعي نيست
سلامت نیوز:هنوز يافته‌اي علمي مبتني بر تاثير ماساژ بر لاغري وجود ندارد. ماساژ، حركاتي است كه روي بافت نرم بدن انجام مي‌شود و انواع مختلفي دارد و ريشه آن بسيار کهن است.

 به گزارش سلامتیران ماساژ بر سيستم عصبي و عضلاني تاثير مي‌گذارد و نتايج حاصل از آن شامل آرامش، كاهش درد، افزايش حركت بافت نرم و به تبع آن دامنه حركت مفاصل، افزايش جريان خون، تقويت سيستم ايمني و كاهش استرس است.
 معمولا از ماساژ براي بهبود برخي ورم‌هاي لنفاوي و دردهاي عضلاني نيز استفاده مي‌شود. در رابطه با اينكه آيا ماساژ بر كاهش بافت چربي تاثير دارد يا نه، هنوز يافته‌اي علمي و قطعي نداريم و معمولا كساني كه به چنين نتيجه رسيده‌اند، از ماساژ همراه با ساير درمان‌ها كمك گرفته‌اند اما همان‌طور که گفتم، اينكه ماساژ به تنهايي بر كاهش بافت چربي تاثير بگذارد، هنوز نتيجه مستندي در تحقيقات، اين را نشان نداده و مي‌توان گفت که ماساژ چنين اثري ندارد.
 البته در تئوري گفته مي‌شود ماساژ مي‌تواند سبب افزايش جريان خون در بافت ‌شود اما اينكه آيا افزايش جريان خون كمكي به سوخت‌وساز چربي مي‌كند يا خير، به نظر مي‌رسد آنقدر نباشد كه سبب كاهش توده چربي شود. بنابراين باز هم حرف اول و آخر را رژيم لاغري و ورزش مي‌زنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.68082s, 18q