خرد كردن بيش از حد سبزي‌ها موجب از بين رفتن ويتامين‌ C مي‌شود

۱۳۸۹/۰۸/۰۲ - ۱۵:۱۶ - کد خبر: 20707
خرد كردن بيش از حد سبزي‌ها موجب از بين رفتن ويتامين‌ C مي‌شود
سلامت نیوز: يك متخصص تغذيه گفت: خرد كردن بيش از حد سبزي‌ها موجب از بين رفتن ويتامين‌ C آنها مي‌شود و اگر ويتامين C در معرض هوا قرار بگيرد، از بين مي‌رود.

مريم مراداف در گفت‌و‌گو با  فارس، با اشاره به اينكه فلفل دلمه‌‌اي از بروز سكته جلوگيري مي‌كند، افزود: فلفل دلمه‌اي حاوي اسيد فوليك است و اين ويتامين از گرفتگي رگ‌‌ها و بروز بيماري‌هاي قلبي به‌ خصوص در بيماران ديابتي جلوگيري مي‌كند.

وي گفت: اسيد فوليك موجود در فلفل دلمه‌اي موجب كاهش ماده‌اي به نام هموسيستئين در خون مي‌شود و بايد يادآوري شود كه افزايش بيش از حد هموسيستئين مي‌‌تواند موجب تخريب رگ‌هاي خوني و افزايش احتمال سكته قلبي ‌شود.

اين متخصص تغذيه گفت: فلفل دلمه‌اي بلافاصله بعد از خرد كردن بايد مصرف شود، به دليل اينكه ويتامين C وقتي در معرض هوا قرار بگيرد (با خرد كردن)، از بين مي‌‌رود و خرد كردن بيش از حد سبزي‌ها موجب از بين رفتن ويتامين‌ C آنها مي‌شود.

وي اضافه كرد: فلفل دلمه‌اي قرمز رنگ شامل مقدار فراواني بتاكاروتين (بتاكاروتين مي‌تواند در بدن تبديل به ويتامين A شود) و بيوفلاونيد است و از آنتي اكسيدان‌ها محسوب مي‌شود، مي‌تواند از فعاليت راديكال‌هاي آزاد جلوگيري ‌كند كه از سرطان و بيماري‌هاي قلبي پيشگيري مي‌كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.22006s, 18q