ایجاد حفاظ شیشه ای در سکوهای مترو براي جلوگيري از حادثه

۱۳۸۹/۰۸/۰۲ - ۱۵:۱۹ - کد خبر: 20709
ایجاد حفاظ شیشه ای  در سکوهای مترو براي جلوگيري از حادثه
سلامت نیوز: عضو فراكسيون مديريت شهري مجلس گفت: بهترين شيوه براي جلوگيري از حادثه در مترو، ايجاد حفاظ شيشه‌اي در سكوهاست كه به هزينه بالايي هم نياز ندارد.

محمدرضا حسين‌نژاد در گفت‌وگو با فارس درباره مرگ دلخراش " هما بدر " معلم نابينا در مترو و مناسب نبودن محيط شهري براي اين قشر از جامعه، اظهار داشت: بهترين شيوه براي جلوگيري از بروز حوادثي از اين دست،‌ ايجاد حفاظ‌هاي شيشه‌‌اي است.

وي افزود: مي‌توان محل دقيق توقف قطار در ايستگاه را مشخص و حفاظ‌هاي شيشه‌اي را در سكوها نصب كرد؛ بدين ترتيب فقط هنگام توقف كامل قطار حفاظ‌هاي شيشه‌اي براي ورود و خروج مسافران كنار مي‌رود.

حسين‌نژاد با بيان اينكه اين روش مي‌تواند از بروز حوادثي از اين دست پيشگيري كند، تصريح كرد: استفاده از اين حفاظ‌ها امر غيرممكني نيست و هزينه بسياري نخواهد داشت؛ حتي اگر انجام اين كار هزينه زيادي را در بر داشته باشد انجام آن در قبال خطراتي كه به مردم وارد مي‌شود، لازم است.

وي خاطرنشان كرد: استفاده از نيروي انساني براي اينكه شاهد اين حوادث ناگوار نباشيم چاره‌ مناسبي نيست چرا كه در عصر الكترونيك و تكنولوژي به سر مي‌بريم و استفاده از نيروي انساني انرژي زيادي را به خود مي‌گيرد و شايد آنچه مد نظر است نيز محقق نشود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.63743s, 18q