شربت ترياك در ترك اعتياد به هروئين هم موثر است

۱۳۸۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۰ - کد خبر: 20722
شربت ترياك در ترك اعتياد به هروئين هم موثر است
سلامت نیوز: وزير بهداشت گفت: شربت ترياك علاوه بر اينكه روي معتادان به ترياك موثر بوده است در برخي موارد در ترك اعتياد معتادان هروئيني نيز تاثير داشته است.

مرضيه وحيد دستجردي در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: در حال حاضر شربت ترياك توسط مراكز درمان ترك اعتياد بين معتادان توزيع مي‌شود كه اين مراكز از وزارت بهداشت مجوز دريافت كرده‌اند.

وي افزود: توزيع اين شربت در بين معتادان بسيار موثر بوده است به طوري كه علاوه بر تاثير در معتادان ترياكي در برخي موارد روي افرادي كه داروهاي محرك نيز مصرف مي‌كردند و حتي به هروئين نيز معتاد بودند موثر بوده است و به نظر مي‌رسد تاثير آن بسيار فراتر از آن چيزي است قبلاً فكر آن را مي‌كرديم.

وزير بهداشت با بيان اينكه حدود 270 مركز در سراسر كشور در حال حاضر توزيع شربت ترياك را برعهده دارند تمام مراكزي كه اين مجوز توزيع را گرفته‌اند كساني هستند كه توزيع شربت ترياك را با كمك روان‌درماني و روانشناسي انجام مي‌دهند چرا كه مطمئناً فقط مصرف شربت ترياك بدون كمك محافظت‌هاي رواني تاثير چنداني نخواهد داشت.

وحيد دستجري خاطرنشان كرد: همه شربت‌هاي ترياك در حال حاضر از كارخانه‌هاي داروسازي و زير نظر معاونت غذا و دارو توليد و توزيع مي‌شود و الان خوشبختانه چون موضوع تحت كنترل است در خصوص ورود تقلبي اين شربت به بازار گزارشي به ما نرسيده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18213s, 19q