فراگرفتن مهارت هاي زندگي در ارتقاء سلامت روان افراد موثر است

۱۳۸۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۸ - کد خبر: 20725
فراگرفتن مهارت هاي زندگي در ارتقاء سلامت روان افراد موثر است
به گزارش سلامت نیوزدکتر عبدالرضا صباحي در دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: ارائه الگوي زندگي سالم و به حداقل رساندن استرس ها و فشارهاي عصبي در سلامت روان افراد تاثير گذار است.
وي ادامه داد: فراگرفتن مهارت روبرويي با مسائل و مشكلات از گرفتار شدن در دام اعتياد و كم كردن استرس ها پيشگيري مي كند.
وي داشتن زندگي اجتماعي سالم، احساس امنيت اجتماعي، عدالت اجتماعي، افزايش اعتقادات مذهبي مردم را در سلامت رواني افراد موثر دانست.
رييس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني استان كرمان عوامل رواني اجتماعي و زيستي را از عوامل تهديد كننده سلامت روان عنوان كرد و گفت: عوامل زيستي مانند وراثت مي تواند بر مشكلات سلامت روان در فرد تاثير گذار باشد.
وي استرس ها، اضطراب ها، شرايط اجتماعي، احساس ناامني و مشاجره ها را از عواملي دانست كه سلامت افراد را به خطر مي اندازد.
دكتر صباحي در گفت و گو با خبرنگار وب دا اظهار داشت: به خطر افتادن سلامت افراد علاوه بر هزينه هاي مادي ، اجتماعي و جسمي براي افراد هزينه هايي نيز برسيستم هاي بهداشت و سلامت جامعه وارد مي كند.
وي گفت: افسردگي از جمله بيماري هايي است كه سلامت افراد را به خطر مي اندازد و متاسفانه اين بيماري در دنيا بعد از بيماري هاي قلبي و عروقي به دليل فراگير بودن و نفوذ در زندگي افراد را درگير با خود كرده است.
رييس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني استان كرمان در ادامه شهرنشيني و صنعتي شدن را از ديگر عوامل به خطر افتادن سلامت روان افراد دانست و گفت: در زندگي سنتي افراد از جنبه هاي گوناگون حمايت مي شوند اما در زندگي صنعتي بويژه در كشورهاي غربي ارگان هاي حمايتی نقش كمي را دارند و همچنين به دليل شكل نگرفتن سازمان هاي اجتماعي مدون، آمار خودكشي و افسردگي نيز افزايش يافته است.
دكتر صباحي در ادامه با بيان اين كه نقش رسانه ها در ارتقاء سلامت عمومي جامعه بر كسي پوشيده نيست گفت: ارتباط رسانه ها با سلامت روان در ابعاد مختلف اطلاع رساني، افزايش آگاهي هاي مردم، و ارتقاء‌ مهارت هاي زندگي موثر است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.65506s, 18q