توصيه‌هاي خانوادگي مانع درمان به موقع سرطان معده مي‌شود

۱۳۸۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۲۲ - کد خبر: 20731
توصيه‌هاي خانوادگي مانع درمان به موقع سرطان معده مي‌شود
به گزارش سلامت نیوز رسول ميرشريفي  روز جمعه با بيان اينكه از عوارض مراجعه ديرهنگام به پزشك متخصص، كاهش طول عمر بيماران مبتلا به سرطان است، افزود: با مراجعه به پزشك و تشخيص زودهنگام، درمان در مراحل اوليه بسيار موثر است.
وي اظهار داشت: درمان‌ها در مراحل پيشرفته بيماري سرطان معده، تسكيني و علامتي است و درمان اساسي در اين مرحله وجود ندارد.
ميرشريفي با بيان اينكه علايم و نشانه‌هاي سرطان معده اختصاصي نيست و گاهي مشابه ساير مشكلات گوارشي است، از متخصصان داخلي، گوارش و پزشكان عمومي خواست تا با انجام آندوسكوپي و ارجاع به موقع اين افراد، براي انجام مراحل تشخيص و درمان آنان اقدام كنند.
وي گفت: سن شايع سرطان معده دهه پنجم و ششم زندگي است اما بروز اين بيماري در سنين كمتر مانند دهه سوم زندگي افراد نيز غيرممكن نيست.
دبير علمي پنجمين كنگره انجمن علمي جراحان در گفتگو با ایرنا استفاده از غذاهاي حاوي نيتريت، مواد نگهدارنده، ماهي دودي، غذاهاي سرخ كرده و آلودگي هاي زيست محيطي را از عوامل افزايش دهنده احتمال ابتلا به سرطان معده برشمرد.
براساس اين گزارش، پنجمين كنگره سراسري انجمن علمي جراحان عمومي با رويكرد درمان و تشخيص سرطان‌هاي شايع در ايران نظير سرطان‌هاي دستگاه گوارش 19 تا 21 آبان ماه سال جاري در هتل المپيك تهران برگزار مي‌شود و شركت در آن براي همگان آزاد است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.01468s, 18q