معلوليت ناشي از سوانح رانندگي در ايران بالاتر از استاندارد جهاني است

۱۳۸۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۳۴ - کد خبر: 20733
معلوليت ناشي از سوانح رانندگي در ايران بالاتر از استاندارد جهاني است
به گزارش سلامت نیوز از مركز حمايت از معلولين ضايعات نخاعي ايران در روز يكشنبه، دكتر ايرج عبدالهي سوانح رانندگي و حوادث كار را به عنوان مهم ترين علل ايجاد ضايعات نخاعي در كشور اعلام كرد و افزود: نبود سيستم هاي محافظتي و ايمني در خودروها و استاندارد نبودن اغلب جاده هاي كشور در كنار عدم رعايت قانون، عامل اصلي وقوع سوانح و تصادفات رانندگي است كه به ضايعات نخاعي منجر مي شود.
عبدالهي زخم بستر را يكي از معضلات جدي و پرهزينه در مبتلايان به ضايعات نخاعي ذكر كرد و افزود: حمايت هاي كافي از طرف سازمان هاي بيمه گر در اين زمينه صورت نمي گيرد و سازمان بهزيستي نيز به تنهايي قادر به برطرف كردن نيازهاي اين بيماران نيست.
وي گفت: بهترين راهكار در پيشگيري از چنين آسيب هايي اجباري كردن استفاده از امكانات و تجهيزات ايمني در وسايل نقليه ، استاندارد سازي ساخت و نگهداري جاده ها و رعايت كامل نكات ايمني در كارگاه ها و مراكز صنعتي است.
به گفته وي اين در حاليست كه درمان اين بيماران بسيار پرهزينه است و يك تيم درماني متشكل از پزشك، پرستار، فيزيوتراپيست، كار درمانگر و ساير حرفه هاي مرتبط در كنار استفاده از تجهيزات خاص و گران براي درمان اين بيماران مورد نياز است.
استاديار دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي از مراقبت هاي بهداشتي، توانبخشي و مساله اشتغال به عنوان مهمترين نيازهاي اين گروه از بيماران نام برد.
دومين سمينار تخصصي ضايعات نخاعي از 19 تا 21 آبان ماه با هدف ارايه آخرين تحقيقات متخصصان اين رشته در دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي برگزار مي شود.
منبع :ایرنا
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.44607s, 18q