از اقدامات انجام شده در جهت توسعه گردشگري سلامت حمايت مي‌كنيم

۱۳۸۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۱۰ - کد خبر: 20734
سلامت نیوز: قائم مقام وزير بهداشت در امور بين‌الملل با اشاره به جايگاه پزشكي ايران در دنيا و اقدامات انجام شده در جهت توسعه توريسم درماني، گفت: وزارت بهداشت حمايت خود را از اقدامات انجام شده در جهت توسعه گردشگري سلامت اعلام مي‌كند.

به گزارش ايسنا، دكتر محمدحسين نيكنام در نشست خبري نخستين كنفرانس گردشگري سلامت كشورهاي اسلامي، با اشاره به جايگاه و رتبه پزشكان و علم پزشكي ايران در سطح بين‌الملل گفت: در سال‌هاي پس از انقلاب، نظام سلامت ايران شكل بسيار خوبي به خود گرفت؛ به طوري كه در حال حاضر در عرصه پزشكي، عملي نيست كه در دنيا انجام شود اما در ايران قابل انجام نباشد.

وي با اشاره به ارتباط تنگاتنگ عرصه درمان با توريسم پزشكي، افزود: در اين زمينه نيز تمام اقدامات قابل انجام در دنيا، در ايران هم صورت مي‌گيرد. اين در حالي است كه در سال‌هاي ابتدايي پيروزي انقلاب تعداد زيادي از بيماران كشور براي درمان به خارج اعزام مي‌شدند؛ اما اكنون نيازي به اعزام بيمار براي درمان به خارج از كشور وجود ندارد و تمام درمان‌ها به نحو مطلوبي در كشور انجام مي‌شود.

نيكنام افزود: انجام اعمال جراحي بزرگ تنها منحصر به شهرهاي بزرگ نيست به طوري كه اكنون در استان‌هاي مرزي نيز عمل پيوند كليه و قلب باز به عنوان اعمال رايج محسوب مي‌شوند. به اين ترتيب بسياري از افراد از كشورهاي همسايه به قصد معالجه به ايران مي‌آيند.

وي با اشاره به تسهيلات در نظر گرفته شده براي رفت و آمد بيماران به منظور درمان در ايران، گفت: به عنوان مثال در رابطه با جمهوري آذربايجان لغو رواديد يك طرفه صورت گرفته است. به اين ترتيب بيماران اين كشور براي درمان به استان‌هاي مرزي ايران مي‌آيند. البته لازم است سيستم با وضعيت جديد تطبيق يابد.

كنفرانس گردشگري سلامت كشورهاي اسلامي فرصت مناسبي است تا اين امر به صورتي علمي و با استفاده از نظر صاحب نظران داخلي و خارجي مورد بررسي قرار گيرد. اين كنفرانس مي‌تواند در جهت تبليغ توانمندي‌هاي داخلي و همچنين آشنايي با استانداردهاي بين‌المللي بسيار موثر باشد.

وي در ادامه به برگزاري پنج پانل از جمله گردشگري سلامت در جهان، تجاري سازي و گردشگري سلامت، فرايندهاي برتر گردشگري سلامت، چالش‌ها و فرصت‌ها و برون سپاري و شبكه سازي طي كنفرانس گردشگري سلامت كشورهاي اسلامي، گفت: در هر پانل مباحث به صورت جزيي به بحث و بررسي گذاشته مي‌شود. همچنين يك كارگاه عملي براي اين كنفرانس در نظر گرفته شده است.

گفتني است، نخستين كنفرانس گردشگري سلامت كشورهاي اسلامي 11 تا 13 آبان ماه در بيمارستان فوق تخصصي رضوي - مشهد برگزار مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.43117s, 18q