برنامه ريزي و طراحي بسته‌هاي خدمتي براي مبارزه با ايدز در جوانان

۱۳۸۹/۰۸/۰۴ - ۱۰:۲۶ - کد خبر: 20741
برنامه ريزي و طراحي بسته‌هاي خدمتي براي مبارزه با ايدز در جوانان
سلامت نیوز: وزير بهداشت با اشاره به اقدامات انجام شده براي ارتقاي بسته‌هاي خدمتي و براي بخشهاي مختلف جامعه، ‌از برنامه‌ريزي و طراحي بسته‌هاي خدمتي براي مبارزه با ايدز در جوانان خبر داد.

دكتر مرضيه وحيد دستجردي در گفت وگو با  ايسنا، از طراحي بسته‌هاي خدمتي براي ارتقاي سلامت گروه‌هاي مختلف جامعه خبر داد و گفت: اقدامات خوبي در زمينه ارتقاي بسته‌هاي خدمتي براي گروه‌هاي سني مختلف جامعه انجام شده است. در اين زمينه طراحي برنامه‌هاي آموزشي لازم است تا اقشار مختلف جامعه با توجه به سن و جنس هنگام مراجعه به مراكز درماني، خدمات مناسب را دريافت كنند.

وي ادامه داد: به عنوان مثال براي گروه‌هاي مختلف جوانان، سالمندان و زنان باردار و كودكان، بسته‌هاي مختلف خدمتي طراحي شده و همچنين بسته‌هاي آموزشي به صورت فيلم، بروشور و انيميشن تهيه شده است.

وزير بهداشت با اشاره به مخاطراتي كه جوانان را تهديد مي‌كند، ادامه داد: از آنجا كه جوانان در معرض خطرات خاصي قرار دارند براي اين گروه سني نيز بسته‌هاي خدمتي خاصي در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال مسائل مربوط به تغذيه، رشد و ورزش بايد براي جوانان لحاظ شود كه در اين زمينه اقدامات مناسبي انجام گرفته است.

وي با اشاره به اجراي طرح پزشك خانواده در شهرها ادامه داد: در اين طرح نيز بسته‌هاي خدمتي ويژه‌اي براي گروه‌هاي مختلف در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال براي جوانان تدابير ويژه‌اي در اين طرح انديشيده شده است كه تشكيل پرونده سلامت از جمله آنهاست. بر اساس اين پرونده مشخص مي‌شود كه هر گروه سني بايد از نظر چه شاخص‌هايي بررسي شود.

وي در اين باره ادامه داد: جوانان در معرض بيماريهاي مختلف از جمله بيماريهاي نوپديد مانند HIV ايدز هستند كه بايد در اين زمينه آموزش‌هاي مناسب براي اين گروه در نظر گرفته شود. اين موارد در اداره ارتقاي سلامت و آموزش‌هاي همگاني وزارت بهداشت برنامه ريزي شده است.

وزير بهداشت در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده براي تشكيل هرچه سريعتر سازمان غذا و دارو به ايسنا گفت: اصل اين موضوع تصويب شده است تنها يك سري شرح وظايف جزئي باقي مانده كه در حال انجام براي ارسال به معاونت نيروي انساني رياست جمهوري است. اين امر مراحل نهايي كار را مي‌گذراند و به نظر مي‌رسد تا يك ماه آينده مي‌توانيم شاهد تشكيل اين سازمان باشيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28672s, 18q