ترك خانه بدون خوردن صبحانه سلامت قلب را به خطر مي‌اندازد

۱۳۸۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۳۰ - کد خبر: 20751
ترك خانه بدون خوردن صبحانه سلامت قلب را به خطر مي‌اندازد
سلامت نیوز: ترك كردن خانه با معده خالي به هنگام صبح و بدون خوردن وعده غذايي صبحانه خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي خطرناك را افزايش مي‌دهد.

به گزارش  ايسنا، متخصصان پزشكي در انگليس خاطرنشان كردند: نخوردن مكرر صبحانه به چاقي و ذخيره بيشتر چربي به دور معده و در نتيجه افزايش ميزان كلسترول بد خون منجر مي‌شود كه اين تغييرات همگي فاكتورهاي اصلي خطرزا در بروز بيماري‌هاي قلبي هستند. اين امر همچنين سبب افزايش مقدار انسولين در خون مي‌شود و خود نشانه هشدار دهنده‌اي از بروز «ديابت» است.

به گزارش روزنامه‌ ديلي ميل، آزمايشات نشان مي‌دهد: خطر ابتلا به امراض خطرناك در افراد بالغي كه از كودكي عادت به مصرف صبحانه نداشته‌اند و اين عادت تا دوران بزرگسالي آن‌ها ادامه پيدا كرده به مراتب بيشتر است.

به گفته كارشناسان، هر چند در آزمايشات قبلي نيز مشخص شده بود كه مصرف صبحانه براي قلب مفيد است، اما اين بررسي براي اولين بار خطرات بلند مدت نخوردن صبحانه را نشان مي‌دهد.

متخصصان تصور مي‌كنند؛ علت اين امر تمايل به مصرف بيش از حد ميان وعده‌هاي قندي و مصرف كم فيبر خواركي و ويتامين‌ها و املاح و نيز كم تحركي در صورت غفلت از خوردن صبحانه است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.8784s, 18q