سوسك‌آلرژي‌زاست!

۱۳۸۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۲۷ - کد خبر: 20767
سوسك‌آلرژي‌زاست!
سلامت نیوز:سوسك‌ها يكي از مهم‌ترين عوامل ايجاد آلرژي در خانه محسوب مي‌شوند. بزاق، مدفوع و حتي تمام قطعات بدن سوسك كه در خانه پخش مي‌شوند، آلرژي‌زا هستند و مي‌توانند انواع ناراحتي‌هاي پوستي يا تنفسي را براي افراد ايجاد كنند...

به گزارش سلامتیران به همه افراد توصيه مي‌كنيم كه به هر نحوي از ورود يا تكثير سوسك‌ها در منزلشان پيشگيري كنند. بهترين روش از بين بردن سوسك‌ها هم سم‌پاشي است. حتي سوسك‌هايي كه در پناهگاه‌شان پنهان مي‌شوند، چند روز بعد از سم‌پاشي براي به دست آوردن هواي تازه از پناهگاه خود بيرون مي‌آيند و در معرض ديد و در نتيجه مرگ قرار مي‌گيرند. بنابراين بهتر است كه افراد از هرگونه تماس مستقيم با بدن سوسك‌ها پرهيز كنند و بدن مرده اين حشره را با يك نايلون بردارند و در نايلون را گره بزنند و آن را در سطل زباله بيندازند.

از طرف ديگر، چون سوسك‌ها در چاه دستشويي و مكان‌هاي كثيف رفت‌وآمد دارند، امكان انتقال تخم انگل و باكتري توسط آنها بسيار بالا است و به همين دليل است كه ما مي‌گوييم تمام ترشحات و قطعات بدن سوسك، آلرژن هستند.
 اما شدت حساسيت به سوسك در افراد مختلف، متفاوت است و امكان دارد كه بدن فردي به سوسك خيلي حساسيت نشان بدهد و بدن فردي اصلا حساسيتي به سوسك نداشته باشد. اما نكته مهم اين است كه بدن همه افراد نسبت به عوامل عفوني و انگلي سوسك‌ها حساس است و امكان ابتلا به بيماري‌هاي عفوني و انگلي در تماس مداوم با ترشحات يا قطعات بدن سوسك در همه افراد وجود دارد.
بنابراين همان‌طور كه گفته شد تا آنجايي كه مي‌توانيد به‌طور مستقيم به بدن سوسك‌ها دست نزنيد يا آنها را با روش‌هاي فيزيكي از بين نبريد چون اين كار باعث پراكنده شدن ترشحات بدن آنها به محيط اطراف و ايجاد آلرژي بيشتر مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18275s, 18q