لوازم بهداشتي و آرايشي مجاز داراي برچسب اصالت مي‌شوند

۱۳۸۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۲۳ - کد خبر: 20773
لوازم بهداشتي و آرايشي مجاز داراي برچسب اصالت مي‌شوند
معاون غذا و داروي وزارت بهداشت از نصب برچسب اصالت بر لوازم آرايشي و بهداشتي، همانند داروها، براي جلوگيري از تقلب و قاچاق اين لوازم خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز ، احمد شيباني با موفق ارزيابي كردن طرح نصب برچسب اصالت دارو براي تشخيص داروي قاچاق از غيرقاچاق، از انجام اين تجربه براي لوازم آرايشي و بهداشتي خبر داد.

وي گفت: تجربه نصب برچسب اصالت دارو موجب كنترل خوب بازار 2هزار و 500 قلمي دارو شده و اميدواريم نصب اين برچسب بر لوازم آرايشي و بهداشتي نيز موجب كنترل قاچاق و شبيه‌سازي بازار 11 هزار قلمي لوازم آرايشي و بهداشتي نيز بشود.

معاون وزير بهداشت  در گفتگو با وب دابا اشاره به قاچاق چمداني لوازم بهداشتي و آرايشي به كشور، اظهار داشت: متأسفانه ارائه مجوز ورود لوازم بهداشتي و آرايشي به كشور از سوي برخي سازمان‌ها، بازار اين كالاها را با ناهمگوني بسيار همراه كرده و بايد براي نظارت و كنترل بيشتر اين وضعيت با كمك مجامع صنفي و ارگان‌هاي ذيربط ديگر اقدام كرد.

شيباني جعل آرم وزارت بهداشت بر روي برخي از لوازم بهداشتي و آرايشي را اقدامي غيرقانوني و قابل پيگرد اعلام كرد و به متخلفان هشدار داد چنين مواردي به طور جدي از سوي سازمان غذا و دارو تحت پيگرد قرار مي‌گيرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.43845s, 18q