اصلاح صورت خانم ها با بند يكي از عوامل بروز آكنه است

۱۳۸۹/۰۸/۰۸ - ۱۳:۲۷ - کد خبر: 20786
اصلاح صورت خانم ها با بند يكي از عوامل بروز آكنه است
به گزارش سلامت نیوز دكتر محمد جواد ناظمي گفت : بيماري آكنه با اصلاح صورت خانم ها با بند - اگر همزمان با زمان ازدواج باشد به دليل استرس و همچنين مستعد بودن پوست آنها - ممكن است خود را نشان دهد.
ناظمي ادامه داد: به طور كلي زمينه بروز‌ آكنه ژنتيكي است و در دنيا حدود 80 تا 90 درصد افراد به آن مبتلا هستند.
وي افزود: معمولا آكنه در زمان بلوغ و سنين جواني كه در فرد تغييرات ژنتيكي ايجاد مي شود بروز مي كند كه اين مي تواند اضطراب ، افسردگي و گاهي اوقات نگراني افراد را به دنبال داشته باشد.
ناظمي در گفتگو با ایرنا گفت: درباره مسايل روحي ، رواني ، استرس و اضطرابي كه بيماري آكنه ايجاد مي كند زياد بحث شده است ، چرا كه اولين عضوي كه مبتلا مي شود صورت است.
وي با بيان اينكه بروز‌ آكنه ريشه ژنتيكي دارد و گاهي در برخي خانواده ها به صورت ارثي وجود دارد افزود: البته ميكروب، داشتن پوست چرب ،مسايل هورموني و برخي عوامل تشديد كننده نيز موجب بروز آكنه مي شود.
عضو هيات علمي دانشكده پزشكي دانشگاه تهران اظهارداشت: وقتي بيماري آكنه شروع مي شود با توجه به استرس هايي كه ايجاد مي كند ممكن است يك سير نوساني داشته باشد و گاهي بهتر شود و بهبود مي يابد و گاهي دوباره باز گردد.
دكتر ناظمي وي گفت: اين بيماري حتي گاهي در طول درمان شديد تر مي شود كه پزشك معالج ناگزير از تغيير شيوه درمان است .
به گفته وي شايد نتوان در مورد تشديد و يا ظاهر شدن دوباره اين بيماري و يا بهبود اين بيماري پيش بيني كرد اما به طور كلي راه هاي درماني متفاوتي براي آن وجود دارد.
ناظمي ادامه داد: در واقع درماني 100 درصد براي آكنه وجود ندارد زيرا اين بيماري فقط ميكروبي نيست و عامل ژنتيكي نيز در آن دخيل است.
وي گفت: به طور كلي نژاد ايرانيان هند و اروپايي است و ژن و نژاد ما مستعد اين بيماري است و در جهت مخالف ما ژاپني ها قر ار دارند كه هم طاسي و هم بيماري آكنه در آنها نادر است .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.07991s, 18q