براي مقابله با اعتياد از روش‌هاي درماني مبتني بر شواهد علمي استفاده مي‌كنيم

۱۳۸۹/۰۸/۰۹ - ۱۲:۰۹ - کد خبر: 20806
دكتر صابري زفرقندي با حضور در غرفه روابط عمومي در هفدهمين نمايشگاه بين‌المللي مطبوعات و خبرگزاري‌ها در گفت و گو با خبرنگار وب‌دا، با بيان اين مطلب اظهار داشت: از جمله برنامه‌هايي كه براي توسعه خدمات درماني براي پوشش گروه‌هاي هدف خاص در دستور كار قرار گرفت درمان با استفاده از اپيوم تينگچر (شربت ترياك) بود.
اين مقام مسئول افزود: از اين برنامه براي پوشش گروه هدف كه شامل معتادان پرخطر و شديد هستند در سال‌هاي اخير استفاده شده است.
زفرقندي يادآور شد: در سال‌هاي اخير، پس از انجام مطالعه پايلوت اين طرح، دستورالعمل نحوه تأسيس مراكز مجاز و صلاحيت تخصصي براي استفاده از اين تركيب در درمان، تدوين و ابلاغ شده است. همچنين براساس گزارشي كه معاونت غذا و داروي وزارت بهداشت داده است، تركيب فوق در دانشگاه‌ها توزيع شده است.
به گفته وي ستاد مبارزه با مواد مخدر براي پيشگيري از عوارض و آسيب‌هاي ناشي از اعتياد نسبت به بهره‌گيري از انواع روش‌هاي درماني مشروط بر تائيد مراحل علمي آن پشتيباني خواهد كرد.
مديركل درمان و حمايت‌هاي اجتماعي ستاد مبارزه با مواد مخدر تصريح كرد: در صورت وجود مراكز داراي شرايط و مهيا بودن امكانات فيزيكي و پرسنلي، از اين روش به صورت گسترده براي گروه‌هاي هدف استفاده خواهد شد.
زفرقندي اظهار اميدواري كرد، براي اجراي اين برنامه شرايط فراهم و مشكلي وجود نداشته باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.50403s, 18q