میان وعده دانش آموزان را با دقت انتخاب کنید

۱۳۸۹/۰۸/۱۰ - ۱۰:۲۹ - کد خبر: 20828
میان وعده دانش آموزان را با دقت انتخاب کنید

به گزارش سلامت نیوز دكتر ابوالقاسم جزايري مشاوره تغذيه‌اي معاونت بهداشتي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي  ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: خوردن ميان وعده، بسيار اهميت دارد زيرا تأمين كننده قند خون بوده و قند خون تأمين كننده نياز مغز براي انجام فعاليت است.
وي با بيان اين كه افت قندخون، به دليل نرسيدن مواد غذايي به مغز باعث خستگي دانش‌آموزان مي‌شود گفت: بنابراين مصرف ميان وعده از ضروريات تغذيه آنها براي تأمين كارايي و جلوگيري از حواس‌پرتي در كلاس مي‌شود.
وي با اشار به اين كه مصرف ميان وعده به عنوان غذاي سبك در زنگ تفريح براي تجديد انرژي ضروري است، افزود: استفاده از خوراكي‌هايي مانند خرما، نخودچي و كشمش و لقمه‌هاي نان و پنير كه توسط والدين براي دانش‌آموزان تهيه مي‌شود، املاح مهمي را كه در يادگيري و افزايش انرژي نقش دارند براي دانش‌آموزان تأمين مي‌كند.
دكتر جزايري در گفت و گو با خبرنگار وب‌دا ادامه داد: مصرف بي‌رويه تنقلات كم ارزش، يكي ديگر از مشكلات دانش‌آموزان است و توصيه مي‌شود بوفه‌هاي مدارس زير نظر اولياء مدارس باشد تا توجه بيشتري به اين كه چه محصولاتي در بوفه عرضه مي‌شوند، داشته باشند.
وي افزود: دانش‌آموزان در حال رشد هستند و به طور طبيعي در مدارس از جنب و جوش بالايي برخوردارند و مصرف برخي تنقلات مانند انواع پفك، چيپس و انواع ساندويچ‌ها مانند سوسيس و كالباس باعث مي‌شود مواد مغذي در رشدشان، تامين نشود و اين امر موجب مي‌شود دانش‌آموزان در طول روز و در سر كلاس درس هميشه خسته باشند.
اين مشاور تغذيه، در پايان خاطرنشان كرد: والدين نقش اساسي را در تغذيه دانش‌آموزان برعهده دارند و بايد دانش‌آموزان را به مصرف تنقلات سنتي مثل نخودچي و كشمش، گردو، بادام، پسته، برگه‌ها و انواع خشكبار تشويق كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.33267s, 18q