نوبت رسيدگي عملي به تخلف زيرميزي پزشكان است

۱۳۸۹/۰۸/۱۰ - ۱۳:۱۷ - کد خبر: 20855
نوبت رسيدگي عملي به تخلف زيرميزي پزشكان است
سلامت نیوز: معاون درمان وزارت بهداشت گفت: اطلاع رساني كافي در زمينه پديده زيرميزي به مراكز درماني به صورت شفاهي و كتبي انجام شده و اكنون نوبت رسيدگي عملي به اين موضوع است.

 حسن امامي رضوي، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با اين خبر، گفت: گروه‌هاي بازرسي 8 تا 10 نفره به صورت ادواري در بيمارستان‌هاي خصوصي كه بيشتر مبتلا به اين پديده هستند مستقر مي‌شوند تا به شكايات مردمي و پرونده‌هاي دريافتي در اين خصوص رسيدگي كنند.

وي افزود: بر اساس مكانيزم‌هاي طراحي شده زمينه‌هاي پرداخت زيرميزي به پزشكان احصاء شده و رسيدگي مي‌شود و در صورت نياز پرونده‌ها به كميسيون تعزيرات عودت داده مي‌شود.

*مبالغ زيرميزي‌ها برگردانده مي‌شود

وي با اشاره به عودت مبالغ زيرميزي پرداخت شده به برخي از پزشكان به پرداخت‌كنندگان گفت: تنها 5 درصد از پزشكان هستند كه زيرميزي دريافت مي‌كنند ولي همين مبالغ هم به پرداخت‌كنندگان برگردانده خواهد شد.

وي پرداخت در بيمارستان به جز مجاري قانوني كه حسابداري بيمارستان‌هاست را غيرقانوني اعلام كرد و افزود: با اعتباري كه امسال مجلس شوراي اسلامي براي پزشكان مناطق محروم در نظر گرفته انتظار مي‌رود اين پديده به طور كل در شهرستان‌ها و نقاط محروم از بين برود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.38448s, 18q