90 درصد كودكان دچار عفونت گوش مياني مي‌شوند

۱۳۸۹/۰۸/۱۰ - ۱۳:۲۱ - کد خبر: 20856
90 درصد كودكان دچار عفونت گوش مياني مي‌شوند
سلامت نیوز: رئيس دوازدهمين كنگره علمي جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن گفت: عفونت‌هاي گوش مياني در سنين كودكي بسيار شايع است و 90 درصد كودكان حداقل يكبار دچار عفونت گوش مياني مي‌شوند.

به گزارش  فارس، مهدي خواجوي امروز در دوازدهمين كنگره انجمن علمي جراحان گوش و گلو، بيني و سر و گردن تهران در سالن‌ همايش‌هاي رازي شهر تهران برگزار شد افزود: عفونت‌هاي گوش در كاهش شنوايي اثر‌گذارند.

وي گفت: گوش از 3 قسمت گوش مياني، دروني و خارجي تشكيل شده است و عفونت گوش مياني از شيوع بالايي برخوردار است. عفونت گوش مياني در سنين كودكي بسيار شايع است و حداقل 90 درصد كودكان حداقل يكبار دچار عفونت گوش شده‌اند.

رئيس دوازدهمين كنگره علمي جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن اضافه كرد: يكي از اندام‌هاي تعادل در بدن گوش است كه موجب تعادل بدن مي‌شود اختلال در گوش موجب اختلال در تعادل بدن مي‌شود كه اگر يكي از اين عوامل به خوبي كار نكند موجب سرگيجه مي‌شود و عفونت‌هاي گوش يكي از عوامل سرگيجه است.

خواجوي گفت: روش آندوسكوپي و تصويربرداري همزمان به كمك navigation را مي‌توان بدون نياز به برش صورت و برداشتن استخوان‌ها انجام داد به طوري كه به محل تومورهاي قاعده جمجمه دسترسي پيدا كرد و با حفظ تومورهاي منطقه قاعده جمجمه و ديگر مناطق غيرقابل دسترس اين كار را انجام داد.

وي اضافه كرد: سردردهاي مداوم، گرفتگي، خونريزي بيني، اختلال حس بويايي و چشايي، اختلال حركت عصب چشم، احساس كجي در صورت، دوبيني، كاهش شنوايي، اختلال در حركت دست و شانه‌ها از علائم تومورهاي قاعده جمجه است.

رئيس دوازدهمين كنگره علمي جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن گفت: در گذشته تومورهاي جمجه را از طريق برش روي صورت بيمار خارج مي‌كردند اما به كمك ابزارهاي تجهيزي مدرن علاوه بر حفظ عناصر حياتي مانند خونرساني به مغز بدون ايجاد ضايعه روي صورت با دقت بيشتر از روش‌هاي قبلي امكانپذير است.

خواجوي گفت: در دوازدهمين كنگره انجمن جراحان گوش، گلو و بيني و سر و گردن تازه‌هاي جراحي قاعده جمجمه از طرف متخصصان ايراني و خارجي مورد بحث قرار مي‌گيرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.03889s, 18q