احضار مسئولان بهزيستي براي پاسخگويي درباره وضع كمپ‌هاي ترك اعتياد

۱۳۸۹/۰۸/۱۰ - ۱۳:۵۸ - کد خبر: 20860
احضار مسئولان بهزيستي براي پاسخگويي درباره وضع كمپ‌هاي ترك اعتياد
سلامت نیوز: عضو كميسيون اجتماعي مجلس گفت: مسئولان بهزيستي براي پاسخگويي به وضع نابسامان كمپ‌هاي ترك اعتياد پس از پرداختن مجلس به لايحه برنامه پنجم توسعه به كميسيون اجتماعي مجلس احضار مي‌شوند.

هادي مقدسي در گفت‌وگو با  فارس، اظهار داشت: موضوع اعتياد به عنوان بلاي خانمان‌سوز شرايطي را براي جامعه ايجاد كرده كه براي مقابله با آن عزم ملي بايد وجود داشته باشد. سختي و وسعت كار نبايد ما را به انفعال بيندازد و نبايد اجازه دهيم اتفاقات نامناسبي كه اكنون در كمپ‌هاي ترك اعتياد رخ مي‌دهد، صورت گيرد.

وي افزود: در اين كمپ‌ها روش‌هاي سليقه‌اي و من‌درآوردي اعمال مي‌شود كه به هيچ وجه مورد قبول دستگاه‌هاي بهداشتي و نظارتي نيست و نمايندگان مجلس متولي اين امر را سازمان بهزيستي مي‌شناسند.

مقدسي با بيان اينكه كميسيون اجتماعي متوليان بهزيستي را در خصوص اين روش‌هاي مطرود در كمپ‌هاي ترك اعتياد احضار خواهد كرد، گفت: آنها بايد پاسخگو باشند چرا كه در برخي استان‌ها تعداد محدودي از اين كمپ‌ها وجود دارد كه نظارت بايد به شكلي اعمال شود اما اگر قرار باشد سازمان بهزيستي در يك محل يا يك شهر به آن محله يا شهر اشراف نداشته باشد چطور امكان دارد وظايف خود در بحث‌هاي بزرگتر مانند توانبخشي و حمايتي را اجرا كند.

عضو كميسيون اجتماعي مجلس تصريح كرد: به طور جدي به دنبال آن هستيم كه اين معضل اجتماعي را به روش علمي و منطقي حل و با آن به صورت ريشه‌اي مبارزه كنيم.

وي ادامه داد: بحث وحدت رويه و متشكل كردن و متحد كردن مبارزه با اين معضل يكي از اولويت‌هاي ماست. متولي نظارت بر اين كمپ‌ها بايد يكي باشد و اين موضوع اولويت‌دار‌ترين موضوع كميسيون اجتماعي مجلس پس از برنامه پنجم توسعه است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.27353s, 18q