مصرف ميوه و سبزي با غذا‌هاي آماده اثرات سرطان‌زايي آن را كاهش مي‌دهد

۱۳۸۹/۰۸/۱۰ - ۱۵:۵۱ - کد خبر: 20863
مصرف ميوه و سبزي با غذا‌هاي آماده اثرات سرطان‌زايي آن را كاهش مي‌دهد
سلامت نیوز: يك متخصص تغذيه گفت: مصرف ميوه و سبزي با غذا‌هاي آماده اثرات سرطان‌زايي آن را كاهش مي‌دهد و مي‌تواند ويتامين‌هاي لازم را براي بدن تأمين كند.

فرزانه صادقي در گفت‌و‌گو با  فارس، افزود: براى كاهش اثرات مضر همراه غذاهاي آماده ميوه و سبزي مصرف شود، علاوه بر اينكه مصرف اين مواد و اثرات مضر مواد سرطان‌زا كه با مصرف زياد غذاهاي آماده وارد بدن شده و در بدن انباشته مي‌شود را خنثي كند.

اين متخصص نغذيه اضافه كرد: براي پيشگيري از افزايش فشارخون و كلسترول خون مصرف غذاهاي شور و چرب مانند پنير پيتزا، چيپس، ترشي جات، خيارشور، انواع سس(كچاپ، مايونز و ...) و سيب زميني سرخ كرده كه معمولا " به همراه غذاهاي آماده مصرف مي‌شوند را كاهش داد.

صادقي گفت: انواع چاشني‌ها و سس‌هايي كه همراه با غذاهاي آماده مصرف مي‌شوند، محرك اشتها، ترشح اسيد معده و حركات سيستم گوارشي هستند كه اين موضوع زمينه را براي پرخوري و بروز چاقي فراهم مي‌آورد. در رستوران‌هايي كه غذاهاي آماده سرو مي‌شود، غالباً غذاها از پيش آماده شده و در طول روز گرم نگه داشته مي‌شوند به همين علت احتمال آلودگي در آنها افزايش مي‌يابد.

وي افزود: به هنگام سرخ كردن برخي غذاهاي آماده، درجه حرارت غذا به بالاتر از نقطه جوش مي‌رسد و در چنين درجاتي بعضي مواد مغذي موجود در غذا به مقدار زيادي كاهش مي‌يابد. همچنين هضم اين مواد در دستگاه گوارش به علت چربي بالاي آنها مختل مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.41134s, 18q