بختك وجود خارجي ندارد

۱۳۸۹/۰۸/۱۰ - ۱۵:۵۳ - کد خبر: 20864
بختك وجود خارجي ندارد
سلامت نیوز: عضو انجمن روانپزشكان ايران گفت: بختك وجود خارجي ندارد و افراد بايد قبل از خواب افكار پريشان را از خود دور كنند.

اكبر كيهاني‌نيا در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: 2 موضوع موجب تصور بختك هنگام خواب مي‌شود كه يكي القائات فرهنگي است كه به فرد اين ذهنيت را مي‌دهد كه موجودي به نام بختك وجود دارد و ديگر ديدن خوابهاي آشفته و نگران كننده است.

وي افزود: بختك معناي علمي و حقيقي ندارد اما وقتي افكار آلوده باشد خودبه‌خود هر چيزي كه در خواب آشفته به سراغ انسان مي‌آيد بختك تصور مي‌شود.

كيهاني‌نيا تصريح كرد: وقتي كابوس مي‌بينيم و در عين حال افكار ما آلوده است احساس مي‌كنيم موجودي روي سينه ما افتاده و چون احساس وحشت داريم تصور مي‌كنيم آن موجود ما را خفه مي‌كند و سينه ما را فشار مي‌دهد اما اين موضوع واقعي نيست.

وي گفت: علم،‌ بختك را قبول ندارد و درمان آن با عوض‌كردن فكر منفي فرد امكانپذير است. همچنين پرهيز از پرخوري هنگام شب و مصرف شير و عسل در عين حال دور كردن افكار منفي مهمترين راه پيشگيري از آن است و در صورت نياز فرد بايد به روانپزشك مراجعه كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
باقری
باسلام ، شما می گوئید بختک وجود ندارد وبخاطر افکار مشوش ما هست که چنین حسی داریم ولی فکر نمی کنم این گفته صحیح باشه من ولی چنین حسی به من دست می دهد (بختک ) یک احساس دیگه اینکه من جسم خودم را می بینم همانطوری خوابیدم یعنی بالای سرخودم می شینم وعذاب می کشم که نمی تونم بیدارشوم ولی فکر نمی کنم یک همچین حالتی بحث فکر پریشان باشد شاید اسمش بختک نباشد ولی نمی تونه وجود نداشته باشه .
2.43846s, 19q