قطع انگشتان محيط‌بان با شليك شكارچيان غير مجاز

۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۱۰:۲۴ - کد خبر: 208774
قطع انگشتان محيط‌بان با شليك شكارچيان غير مجاز

سلامت نیوز: انگشتان پاي محيط‌بان چهارمحال بر اثر شليك شكارچيان متخلف قطع شد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، به دنبال شليك مستقيم آنان به سمت يكي از محيط‌بانان استان چهارمحال‌و‌بختياري، محيط‌بان عليمراد طادي دچار نقص عضو شد و دو انگشت پاي خود را از دست داد.
مدير كل حفاظت محيط‌زيست استان چهارمحال و بختياري در تشريح اين حادثه گفت: روز سه‌شنبه هنگامي كه نيروهاي يگان محيط‌زيست منطقه حفاظت شده شيدا در حال گشت و كنترل بودند با دو شكارچي متخلف در منطقه مواجه شدند.

شهرام احمدي افزود:محيط‌بانان براي برخورد قانوني با متخلفان وارد عمل شدند، اما يكي از دو شكارچي با مشاهده مأموران از فاصله بسيار نزديك به‌وسيله اسلحه شكاري به پاي چپ يكي از محيط‌بانان به نام عليمراد طادي شليك كرد.

وي ادامه داد: شكارچيان متخلف پس از مجروح كردن محيط‌بان با به‌جا گذاشتن دو قبضه اسلحه شكاري تك‌لول غيرمجاز (قاچاق) و ساير ادوات شكار از محل حادثه گريختند. مدير كل حفاظت محيط‌زيست استان چهارمحال و بختياري گفت: پس از اين واقعه محيط‌بان مصدوم به بيمارستاني در شهركرد منتقل شدند و تحت عمل جراحي قرار گرفت.

احمدي افزود: يكي از انگشتان پاي محيط‌بان عليمراد طادي بر اثر برخورد ساچمه‌هاي اسلحه شكاري و شدت جراحات وارده كاملاً قطع شده است، يكي ديگر از انگشتان وي كوتاه و انگشت ديگر وي نيز پلاتين‌گذاري و وي دچار نقص عضو شده است. بر پايه اين گزارش، وضعيت عمومي محيط‌بان مجروح مناسب بوده، اما وي به منظور تكميل مراحل درماني هنوز در بيمارستان بستري است.


همچنين هويت متخلفان توسط محيط‌بان حاضر در صحنه درگيري شناسايي شده است كه با شكايت اداره كل حفاظت محيط‌زيست به مراجع قضايي به‌زودي دستگير خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.42448s, 18q